صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مهمانی پیش از افتتاحیه جشنواره بوسان لغو شد

مهمانی پیش از افتتاحیه جشنواره بوسان  لغو شد

جشنواره بینالمللی فلم بوسان مراسم مهمانی پیش از افتتاحیه خود را به دلیل توفان لغو کرد.
به نقل از ورایتی، بزرگترین فستیوال فلم کوریای جنوبی به دلیل توفان مهمانی پیش از افتتاحیه خود را لغو کرد. در حالی که مراسم جشن قبل از افتتاحیه این جشنواره قرار بود چهارشنبه ۱۰ میزان (۲ اکتبر) ساعت ۶ عصر برگزار شود، یکی از مسئولان فستیوال گفت با توجه به اطلاعاتی که درباره توفانی که در راه است، کسب کردهاند و برای تامین سلامت مهمانان و مخاطبان از برگزاری مراسم افتتاحیه صرف نظر میکنند.
گفته شده توفانی با فشار بالا از سواحل جنوب غربی در حال نزدیک شدن به کوریا است که حدود نیمه شب چهارشنبه به آنجا میرسد.
مراسم افتتاحیه جشنواره فلم بوسان قرار است پنجشنبه غروب ۱۱ میزان (۳ اکتبر) برگزار شود و انتظار میرود بتوان آن را برگزار کرد. سال پیش به دلیل توفان کونگ-ری، مسئولان این جشنواره برخی از مراسمی را که در فضای باز برگزار میشد، لغو کردند و یا مکان برگزاری برنامهها را تغییر دادند.
در این دوره جشنواره ۲ فلم از جشنواره ونیز شامل «حقیقت» هیروکازو و «شاه» ساخته دیوید میچود در این جشنواره به نمایش درمیآیند. «دوباره به خانه برگشتن» ساخته وین وانگ و «گلوریا موندی» ساخته رابرت گودیگویان از دیگر فلم‌‌های این دوره هستند.
امسال سینمای ایران حضور پررنگی در این جشنواره دارد و فلم «در میان تپهها» اولین فلم بلند ساخته محمدرضا کیوانفر و «دیاپازون» به کارگردانی حامد تهرانی۲ نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه رسمی «جریانهای نو» جشنواره خواهند بود. در این بخش در مجموع ۱۴ فلم از کشورهای مختلف جهان برای کسب جوایز به رقابت می پردازد.
در بخش «پنجرهای به سینمای آسیا» نیز ۵ فلم ایرانی شامل «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار، «ناگهان درخت» ساخته صفی یزدانیان، «هفت و نیم» از نوید محمودی، «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی و «سینما دانکی» از شاهد احمدلو به نمایندگی از سینمای ایران روی پرده خواهند رفت.
گفته شده تیموتی شالامه از بازیگران فلم «شاه» نیز در این جشنواره حضور خواهد داشت.
امسال یک بخش جدید هم به این جشنواره اضافه شده که شامل نمایش آثار استادان فلمسازی بدون تمرکز بر محل کارشان است. چند فلم از جشنواره کن در همین بخش دیده میشود.
بیست و چهارمین دوره جشنواره بینالمللی فلم بوسان از ۳ تا ۱۲ اکتبر (۱۱ تا ۲۰ میزان) برگزار میشود.