صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیوید کاپرفیلد پرچم جشنواره لندن را بالا برد

دیوید کاپرفیلد پرچم جشنواره لندن را بالا برد

به نقل از هالیوود ریپورتر، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» فلمی که با اقتباس از رمان زندگی نامهای چارلز دیکنز توسط خالق سریال «ویپ» ساخته شده، شب پیش آغازگر شصت و سومین دوره جشنواره فلم لندن شد.
سومین فلم بلند آرماندو یانوچی در مقام کارگردان، با حضور وی و بازیگران فلم شامل دِو پاتل و بازیگران کهنهکار بریتانیایی هیو لوری، پیتر کاپالدی و گواندلوین کریستی پس از روی فرش قرمز رفتن عوامل سازنده آن، به نمایش درآمد.
یانوچی کمی پیش از نمایش فلم درباره آن صحبت کرد و به شوخی گفت: به شخصه آدم خوشبینی هستم و تلاش ندارم کسی را بکشم. وی افزود: فقط میخواستم چیزی مثبت بسازم، فلمی که مناسب همه نسلها باشد.کوین لودر تهیه کننده فلم نیز تاکید کرد دو پاتل نخستین فردی بود که برای نقش اصلی در ذهنشان وجود داشت و فرد دیگری نمیتوانست این نقش را طبق خواست آنها دربیاورد.
امسال ۲۲۹ فلم بلند از ۷۹ کشور در این جشنواره نمایش داده میشود که «چاقوها بیرون»، «فورد در برابر فراری»، «شاه» و «جوجو خرگوش» هم از جمله آنها هستند. سینمای جوان کشورهایی چون بنگلادش، مغولستان، چاد و بورکینافاسو نیز در این رویداد مورد توجه قرار گرفته است.فلم «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی در اولین حضور بینالمللی خود در بخش «Thrill » جشنواره بینالمللی فلم لندن روی پرده میرود.