صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۳ میزان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۹۳ رقیب اسکار در بخش بین‌المللی ۲۰۲۰ معرفی شدند

 ۹۳ رقیب اسکار در بخش بین‌المللی ۲۰۲۰ معرفی شدند

فهرست کامل رقبای حاضر در بخش فلم بینالمللی ۲۰۲۰ و با حضور چهار کشور برای نخستین بار اعلام شد.
به نقل از ورایتی، با  معرفی ۹۳ نماینده از سوی کشورهای مختلف رکورد جدید برای حاضران در بخش رقابت بینالمللی اسکار گذاشته شد.
آکادمی اسکار شب پیش فهرست کامل رقبای بخش فلم بینالمللی نود و دومین دوره جوایز خود را با حضور ۹۳ شرکت اعلام کرد.
این تعداد رکورد جدیدی است که فراتر از شرکت ۹۲ کشور در سال ۲۰۱۷ رفته است. این درحالی است که سال ۲۰۱۹ تنها ۸۷ کشور در این رقابت شرکت کردند و در نهایت «رُما» ساخته آلفونسو کوارون این جایزه را برد.
«انگل» از کوریا جنوبی، «درد و افتخار» پدرو آلمادوار از اسپانیا، «نفس کشیدن با تو» انیمیشن ژاپنی، «آتلانتیکس» از سنگال ساخته متی دیوپ برنده جایزه بزرگ جشنواره کن، «بینوایان» از فرانسه، «پسری که باد را مهار کرد» از بریتانیا و «اسبهای ربوده شده» از نروژ بیشترین امیدداران امسال هستند.
هر یک از فلمهای حاضر طبق قوانین آکادمی باید حداقل هفت روز در کشور خودشان نمایش داده شده باشند.
از این میان فهرست اولیهای متشکل از نام ۱۰ فلم ۱۶ دسامبر معرفی می شود و یک فهرست نهایی  شامل ۹ فلم در مرحله بعد معرفی میشود. نامزدهای راه یافته به اسکار ۱۳ ژانویه معرفی میشوند.
غنا، نیجریه و ازبکستان، اوگاندا کشورهایی هستند که برای نخستین بار وارد این بخش شدهاند.
نود و دومین دوره جوایز اسکار یکشنبه ۹ فوریه ۲۰۲۰ (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن بهوقت ایران) در دالبی تیهتر در هالیوود برگزار میشود.
ایران: «در جستجوی فریده» ساخته کوروش عطایی و آزاده موسوی
آرجانتاین: «بازندههای حماسی» ساخته سباستین برنزستاین
آفریقای جنوبی: «شهر مشتزنی» ساخته جمیل اکس. تی کبکا
آلبانی: «هیات نمایندگی» ساخته بوجار آلیمانی
آلمان: «سیستم شکن» ساخته نورا فینگشایت
اتریش: «جوی» ساخته سودابه مرتضایی
اتیوپی: «دویدن در برابر باد» ساخته یان فیلیپ وِیل کارگردان آلمانی
ارمنستان: «شب طولانی» به کارگردانی ادگار باقداساریان
ازبکستان: «نان داغ» به کارگردانی امید خامداموف
اسپانیا: «درد و افتخار» ساخته پدرو آلمادوار
استرالیا: «سرزندگی» ساخته رود راتین
استونی: «حقیقت و عدالت» ساخته تانل توم
اسرائیل: «تحریک» به کارگردانی یارون زیلبرمان
اسلواکی: «بگذار نور باشد» ساخته مارکو اسکوپ
اسلوونی: «تاریخ عشق» ساخته سونیا پروسنک
افغانستان: «حوا، مریم، عایشه» ساخته صحرا کریمی
اکوادور: «بلندترین شب» به کارگردانی گابریله کالواچه
الجزایر: «پاپیچا» به کارگردانی مونیا مدور
اندونزی: «خاطرات بدن من» ساخته گارین نوگروهو
اوروگوئه: «صراف» ساخته فدریکو ویروج
اوکراین: «به سوی خانه» به کارگردانی نریمان علیاف
اوگاندا: «کنی: نظم از بالا» ساخته تی. استیو آینی
ایتالیا: «خائن» ساخته مارکو بلوکیو
ایرلند: «غزه» به زبان عربی به کارگردانی گری کین و اندرو مککانل
ایسلند: «یک روز سفید، سفید» به کارگردانی فلینر پالماسون
برزیل: «زندگی نامرئی ایوریدیسی گوسمائو» به کارگردانی کریم اینوز
بریتانیا: «پسری که باد را مهار کرد» ساخته چیویتل اجیوفور
بلاروس: مستند «اولین اجرا» به کارگردانی آناستازیا میروشنیچنکو
بلژیک: «مادران ما» ساخته سزار دیاز
بلغارستان: «آگا» ساخته میلکو لازاروف
بنگلادش: «آلفا» به کارگردانی ناصرالدین یوسف
بوسنی و هرزگوین: «پسر» ساخته اینس تاوونیچ
بولیوی: «دلم برات تنگ شده» ساخته رودریگو بلوت
پاکستان: «کبوتر قرمز» ساخته کمال خان
پاناما: «همه تغییر میکنند» ساخته آرتورو مونتهنگرو
پرتگال: «املاک» ساخته تیگو گوئدیس
پرو: «محراب» ساخته آلوادور دلگادو آپاریسیو
تایلند: «بوسه غیرانسانی» به کارگردانی سیتیسیری مونکولسیری
تایوان: «سابق عزیز» ساخته چی ین هسو
ترکیه: «تعهد اسلی» ساخته سمیح کاپلاناوغلو
تونس: «پسر عزیز» ساخته محمد بن عطیا
دانمارک: «ملکه قلبها» به کارگردانی میالطوخی
روسیه: «قد بلند» ساخته کلنتمیر بالاگوف
رومانی: «سوت زنها» ساخته کرونلیو پرومبوی
جاپان: «با تو در معرض هوا» ساخته ماکاتو شینکای
جمهوری چک: «پرنده نقاشی شده» ساخته واسلاو مارهول
جمهوری دومینیکن: «آپاراتچی» به کارگردانی خوزه ماریا گابرال
چین: «نژا» ساخته یو یانگ
سنگاپور: «یک سرزمین تصورشده» به کارگردانی یئو سو هووا
سنگال: «آتلانتیکس» به کارگردانی ماتی دیوپ
سوییس: «وولکنبروش» ساخته میشاییل اشتاینر
سوئد: «و بعد رقصیدیم» ساخته لوان آکین
شیلی: «عنکبوت» ساخته آندرس وود
صربستان: «پادشاه پتار اول» ساخته پتار ریستووسکی
عربستان سعودی: «کاندیدای عالی» به کارگردانی هیفاء المنصور
غنا: «ازالی» ساخته کوابنا گیانسا
فرانسه: «بینوایان» ساخته لادج لی
فنلاند: «قلب جوان احمق» به کارگردانی سلما ویهونن
فلسطین: «باید بهشت باشد» ساخته الیا سلیمان با بازی گائل گارسیا برنال و علی سلیمان
فیلیپین: «حکم دادگاه» ساخته ریموند ریبی گوتیهرز
قرقیزستان: «آرورا» یا «شفق قطبی» ساخته بکزات پیرماتوف
قزاقستان: «خانات قزاق: تخت طلا» به کارگردانی رستم عبدراشف
کامبوج: «در زندگی موسیقی» به کارگردانی کایلی سو و سوک ویسال
کانادا: «آنتیگونه» ساخته سوفی دراسپ
کوریای جنوبی: «انگل» ساخته بونگ جون هو
کلمبیا: «مانوس» ساخته آلخاندرو لندِس با بازی جولیان نیکولسون
کنیا: «سابیرا» ساخته راونت سیپی چادا
کوزوو: «زانا»   ساخته آنتونتا کاستراتی
کاستاریکا: «بیداری مورچهها» ساخته آنتونلا سوداساسی
کرواسی : «مالی» ساخته آنتونیو نوئیک
کوبا: «یک مترجم» ساخته سباستین و رودریگو باریوسو
گرجستان: «شیندیسی» ساخته دیتو سینتسادزه
لبنان: «۱۹۸۲» به کارگردانی ولید مؤنس
لیتوانی: «پلهای زمان» ساخته کریستینه بریدی و اودریوس استونیس
لتونی: «پرتحرک» ساخته دیویس سیمانیس
لوکزامبورگ: «تل آویو در آتش» به کارگردانی سامح زعبی
پولند: «بدن مسیح» ساخته یان کوماسا
مالزی: «م مثل مالزی» ساخته دیان لی و اینزا روسیل
هنگری: «آنها که باقی ماندند» به کارگردانی بارناباس توث
مراکش: «آدم» به کارگردانی مریم توزانی
مصر: «رزهای سمی» ساخته فوزی صالح
مکزیک: «خدمتکار» ساخته لیلا آویلِس
مقدونیه شمالی: «سرزمین عسل» ساخته لیوبومیر استفانوف و تامارا کوتفسکا
مونتهنگرو: «گذشته بیپایان» ساخته آندرو مارتینوویچ
نپال: «بلبل» ساخته بینود پادل
ناروی: «اسبهای ربودهشده» به کارگردانی هانس پیتر مولاند
نیجریه: «شیردل» ساخته گنهوییهوه ناگی
ونزوئلا: «غیرممکن بودن» ساخته پاتریسیا اورتگا
ویتنام: «خشم» به کارگردانی له وان کییت
هالند: «غریزه» ساخته هالینا راین
هند: «گالی بوی» به کارگردانی زویا اختر
هانگ کنگ: «توفان سفید ۲: اربابان مواد مخدر» به کارگردانی هرمن یاو
یونان: «وقتی گوجهفرنگیها با واگنر روبرو شدند» ساخته ماریانو اکونومو