صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جوکر» میلیاردی می شود

«جوکر» میلیاردی می شود

فلم سینمایی «جوکر» به کارگردانی تاد فیلیپس و نقش آفرینی واکین فینیکس از مرز ۹۰۰ میلیون دالر عبور کرد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، «جوکر» فلم پرفروش گیشه پاییز هالیوود با فروش بلیت خوبی که در کشورهای مختلف داشت توانست از مرز ۹۰۰ میلیون دالر عبور کند.
این فلم که به کارگردانی تاد فیلیپس ساخته شده و فینیکس هم در نقش شخصیت مشهور این فلم بازی میکند، توانسته فاتح جشنواره ونیز شود و حالا در گیشه نیز موفقیتی بزرگ برای دو کمپانی برادران وارنر و دی سی رقم زده است.
جوکر، پیش از آغاز بازار یابیها با ۶۰ میلیون دالر که هزینه نسبتا کمی محسوب میشود ساخته شده و حالا سودی ۵۰۰ میلیون دالری برای کمپانی برادران وارنر و شرکتهایی مثل «ویلیج رود شو» و «برون استودیو» که در این فلم آنها را همراهی کرده اند را تضمین کرده است. این دو شرکت هر کدام سهمی ۲۵ درصدی از فلم جوکر دارند.
این فلم سینمایی با شخصیت ابرتبهکاری خود، در همان هفته ابتدایی اکران خود در ماه اکتبر، رکورد شکنی هایش را آغاز کرد و پس از مدتی با پشت سر گذاشتن «ونوم» در فروش افتتاحیه، توانست به پرفروشترین فلم رده سنی بزرگسال نیز تبدیل شود و جلوتر از ددپول با ۷۸۳ میلیون قرار بگیرد.
آنالیزهای گیشه فروش نشان میدهد که این فلم تا پایان اکرانش در سینماها، بیش از ۹۵۰ میلیون دالر فروش خواهد کرد. حتی صحبتهایی در مورد شانس این فلم برای یک میلیاردی شدن نیز مطرح شده است. تا روز جمعه، فروش جوکر در گیشه داخلی، ۲۸۹ میلیون دالر اعلام شده و این در حالی است که ۶۰۲ میلیون دالر از گیشههای خارجی کسب کرده است. کمپانی برادران وارنر به تازگی این خبر را اعلام کرده و پیش بینی میشود تا فردا فروش این فلم به ۹۲۰ میلیون دالر نیز برسد. در عنوانهای پرفروشترین فلم‌‌های ابرقهرمانی نیز، جوکر از «مرد عنکبوتی ۳» با ۸۹۵ میلیون دالر عبور کرده و به رتبه ۱۳ رسیده است. این فلم همچنین به عنوان چهارمین فلم پرفروش کمپان دی سی بعد از «آکوامن» با ۱.۱۴ میلیارد، «شوالیه تاریکی بر میخیزد» با ۱.۰۸ میلیارد و «شوالیه تاریکی» با یک میلیارد قرار دارد.