صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بهترین فلم‌ ۲۰۱۹ از نظر آقای تارانتینو

بهترین فلم‌ ۲۰۱۹ از نظر آقای تارانتینو

کارگردان «روزی روزگاری در هالیوود» میگوید از فلم ترسناک «الکساندر آژا» در مورد زنی که در حین وقوع طوفان فلوریدا گرفتار تمساحها میشود لذت برده است.
نویسنده و کارگردان «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood ) به تازگی فاش کرده است که «خزیدن» (Crawl ) به کارگردانی «الکساندر آژا» فلم محبوب او در سال ۲۰۱۹ است. او بهار گذشته فهرست ۳۰ فلم برتر خود در تاریخ سینما را هم منتشر کرده بود [احتمالن منظور فهرستی است که ایندی وایر به عنوان فلم های مورد علاقه ی تارانتینو منتشر کرده است] که در میان آنها «اینک آخرالزمان»، «کری»، «باشگاه مشتزنی»، «فرانسیس ها»، «خوب بد زشت»، «فرار بزرگ»، «آروارهها»، «مکس دیوانه: جادهی خشم» دیده میشدند.
فلم آژا تابستان گذشته نزدیک به ۹۰ میلیون دالر فروخت. در این فلم که چند هفته پیش از «روزی روزگاری در هالیوود» تارانتینو توسط پارامونت اکران شد، «کایا اسکودالریو» در نقش زنی بازی میکند که در حین وقوع طوفان فلوریدا گرفتار تمساحها میشود.
تارانتینو در حال حاضر خود را آماده میکند تا با «هالیوود» وارد رقابت اسکار شود. استودیوی سونی امیدوار است «لئوناردو دیکاپریو» در بخش بهترین بازیگر مرد و «برد پیت» در نقش بهترین بازیگر مرد مکمل، و البته خود فلم در بخش بهترین فلم ، بهترین کارگردانی و بهترین فیمنامهی اریجینال نامزد اسکار شود.
«روزی روزگاری در هالیوود» در تابستان اکران شد اما با اضافه شدن صحنههای جدیدی دوباره روی پرده رفت تا شاید لغو اکران در بازار چین را به علت زیر بار سانسور نرفتن کارگردن جبران شود. این کات از فلم در اولین هفتهی اکران مجدد ۴۰۰ هزار دالر فروخت. دیسکهای بلوری فلم در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۱ آذرماه) از راه میرسند و حاوی این صحنههای اضافی خواهند بود. نسخهی دیجیتال فلم نیز ۲۶ نوامبر (۵ قوس) در بازار شبکهی نمایش خانگی عرضه میشود.
«تارا وود» به تازگی مستندی در مورد دوران فلمسازی تارانتینو تولید کرده که از زاویهی دید همکارانش روایت میشود. این فلم (QT8: The First Eight ) در هفتههای گذشته افتتاح شد و از ۴ دسمبر (۱۳ قوس) در شبکهی نمایش خانگی منتشر میشود.
در این مستند «استیسی شر» تهیهکنندهی فلم‌‌های تارانتینو که اولین بار با «داستان عامهپسند» و سپس در «جانگوی آزاد» و «هشت نفرتانگیز» با کارگردان همکاری کرد فاش میکند که تارانتینو رفتارهای زنستیزانهی شخصیت «کرت راسل» در «هشت نفرتانگیز» را از «هاروی واینستین» الهام گرفته است.
«هشت نفرتانگیز» در سال ۲۰۱۵ و نزدیک به دو سال پیش از موج اتهام آزار جنسی علیه «هاروی واینستین» توسط کمپانی واینستین تولید شد. راسل در فلم نقش جایزهبگیری به نام «جان روث» را ایفا کرد که با زندانی خود «دیزی دومرگو» با بازی «جنیفر جیسون لی» رفتارهای ظالمانهای دارد.
تارانتینو فلمنامهی «هشت نفرتانگیز» را در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ به نگارش درآورد و از آزارهای جنسی واینستین آگاهی داشت. او پس از علنی شدن اتهامات، اکتبر سال ۲۰۱۷ در مصاحبه با نیویورک تایمز اعتراف کرد که از رفتار واینستین آگاه بوده است. این اتهامات در نهایت موجب سقوط کمپانی واینستین شد که تمامی فلم‌‌های تارانتینو را عرضه کرده بود.
جولای گذشته نیز «برد پیت» در مصاحبه با «ساندی تایمز» تأثیر قتلهای «چارلز منسون» رهبر فرقهی منسون بر هالیوود را با «هاروی واینستین» مقایسه کرده بود. داستان فلم «روزی روزگاری در هالیوود» در سال ۱۹۶۹ روایت میشود و ارجاعاتی به فرقهی منسون و قتل «شارون تیت» با بازی «مارگو رابی» دارد. از اکتبر سال ۲۰۱۷ تاکنون بیش از ۱۰۰ بازیگر زن واینستین را به آزار جنسی و رقتارهای ناشایست متهم کردهاند.