صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پرفروش‌ترین فلم‌‌های جهان در رده سنی بزرگسال

پرفروش‌ترین فلم‌‌های جهان در رده سنی بزرگسال

پرفروشترین فلم‌‌های سینمایی تاریخ در رده سنی بزرگسال را که چندی پیش «جوکر» در صدر آنها قرار گرفت، بشناسید.
از زمان ظهور فلم‌‌های رده سنی بزرگسال در سال ۱۹۸۰، کمتر کسی فکر میکرد که به دلیل مخاطب محدود این نوع فلم‌‌ها در گیشه موفق ظاهر شوند. فلم‌‌هایی که در این رده سنی ساخته میشوند، بر خلاف فلم‌‌های دیگر که معمولاً برای دسته PG -۱۳ (نامناسب برای کودکان زیر ۱۳ سال) هستند، از سوی هالیوود کمتر مورد حمایت قرار میگیرند و بودجه کمتری به آنها اختصاص داده میشود.
فلم سینمایی «ددپول» یکی از این فلم هاست که از سال ۲۰۱۶ در صدر این لیست قرار گرفت و در سال ۲۰۱۸ نیز قسمت دوم این فلم سینمایی جایگزین قسمت نخست شد. موفقیت «ددپول ۱» شگفتی ساز شد و ۷۸۰ میلیون دالر فروش داشت. در حالی که تنها ۵۸ میلیون دالر بودجه به آن اختصاص داده شده بود. فلم سینمایی «جوکر» هم در حدود ۶۰ میلیون دالر بودجه داشت و تا کنون به فروش ۹۰۰ میلیون دالری رسیده است.
در ادامه ۵ فلم پرفروش تاریخ که برای رده سنی R یا بزرگسال ساخته شده اند را معرفی میکنیم. در رتبه بعدی پرفروشها فلم‌‌های سینمایی «لوگان»، «مصائب مسیح» «پنجاه طیف خاکستری» و «تد» قرار دارند.
«جوکر/ Joker »
فروش جهانی:۹۰۰ میلیون دالر
فلمی در ژانر هیجان انگیز روان شناسانه به کارگردانی تاد فیلیپس است که امسال فراتر از انتظار ظاهر شد و حالا به فلم‌‌های میلیاردی سینما نزدیک شده و حتی سودآوری آن با فلم «انتقام جویان:جنگ ابدیت» مقایسه میشود. گفته شده کمپانی برادران وارنر که از سودآوری فلم اطمینان نداشته بودجه کمی را به آن اختصاص داده است. این فلم داستان یک کمدین به نام آرتور فلک را روایت میکند که پس از شکست خوردن در زندگی خود به یک شخصیت تبهکار تبدیل شده و به خاطر حرفه ای که دارد، لقب جوکر(دلقک) را برای خود انتخاب میکند. این فلم به دلیل صحنههای خشونت آمیز فراوان مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت.
«ددپول ۲/Deadpool ۲»
فروش جهانی:۷۸۵ میلیون دالر
این فلم توسط دیوید لینچ کارگردانی شده و دنباله قسمت نخست این فلم است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. ددپول بر خلاف دیگر فلم‌‌های ابرقهرمانی کمپانی مارول از مضامین طنز نیز بهره برده که شاید نقطه قوت این فلم نیز محسوب شود. بودجه این فلم در مقایسه با قسمت قبلی تقریباً دو برابر شد، اما افزایش فروش چشمگیری را تجربه نکرد. ددپول ۲» ادامه داستان شخصیت وِید ویلسون است که بعد از رسیدن به قدرتهای ویژه ابرقهرمانی هیچگاه نمیمیرد.
او در این قسمت با شخصیتی جدید آشنا میشود که توانایی سفر در زمان را نیز دارد. او از این توانایی استفاده می کند تا به گذشته باز گردد و اشتباهات خود را جبران کند.
«ددپول/Deadpool »
فروش جهانی:۷۸۵ میلیون دالر
موفقیت اصلی مارول با شخصیت ددپول در این فلم به کارگردانی تیم میلر رقم خورد و با وجود بودجه اندکی که به آن اختصاص داده شده بود، فروش خوبی را تجربه کرد و تمام پیش بینیها را به هم ریخت. آن هم در ماه فوریه که زمان مناسبی برای اکران فلم‌‌های ابرقهرمانی نیست.
در این فلم شخصیت وید، به بیماری سرطان مبتلا میشود و شخصی مدعی میشود که میتواند او را درمان کند.
وید که چیزی برای از دست دادن ندارد، خود را به او میسپارد و با شیوههای عجیبی درمان شده  و با نیروی ابرقهرمانی خود یعنی نامیرا بودن مواجه می شود.
«ماتریکس: بارگذاری مجدد/ The Matrix Reloaded »
فروش جهانی:۷۴۲ میلیون دالر
این فلم ، دومین قسمت از سه گانه محبوب ماتریکس است که به کارگردانی واچوفسکیها ساخته شده بود و کیانو ریوز بازیگر مشهور این روزهای هالیوود نیز در آن به ایفای نقش پرداخت. ماتریکس به نسبت فلم‌‌هایی که تا کنون معرفی شده اند، خرج بیشتری داشته (۱۵۰ میلیون دالر )، اما باز هم فروش ۷۴۲ میلیون دالر آن، این فلم را در بین بهترینهای بزرگسال قرار داده است.
فلم سینمایی ماتریکس ۲، روایتگر اتفاقات پس از نسخه اول فلم است؛ شخصیت نئو با بازی ریوز برای یافتن جواب سوالات خود به سراغ طراح ماتریکس میرود.
«آن/It »
فروش جهانی: ۷۰۰ میلیون دالر
این فلم تنها با ۳۵ میلیون دالر به کارگردانی اندی موشیاتی ساخته شد. این فلم در زمان اکران خود بیشترین فروش افتتاحیه در بین فلم‌‌های ترسناک را رقم زد.
قسمت دوم این فلم نیز امسال با بودجه بیشتری ساخته و اکران شد که البته با موفقیت زیادی همراه نبود.
این فلم زندگی هفت کودک در شهری به نام دِری است که با اقتباس از کتابی نوشته استیون کینگ رمان نویس مشهور ژانر وحشت ساخته شده است. این هفت کودک در مواجهه با یک دلقک دچار وحشت شده اند و سعی دارند بر ترس غلبه کنند.