صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۱ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پل شریدر به نظر مارک رافالو واکنش نشان داد

پل شریدر به نظر مارک رافالو واکنش نشان داد

پاسخ مارک رافالو به اسکورسیزی برای کمک به سینماگران جوان با واکنش تند پل شریدر روبرو شد.
به نقل از ایندی وایر، در حالی که مارک رافالو از جدیدترین چهرههایی بود که به اظهارات اسکورسیزی درباره سینمای مارول پاسخ داد و خواستار ایجاد صندوق ملی کمک شد، این پاسخ به مذاق فیلم ساز قدیمی و سرشناس پل شریدر خوش نیامد و آن را احمقانه خواند.
رافالو از جدیدترین چهرههایی بود که در پاسخ به نظر اسکورسیزی مبنی بر اینکه جهان سینمایی مارول شبیه پارک موضوعی است، وارد گفتگو شد و از این کارگردان خواست تا به حل این مشکل کمک کند.
مارک رافالو بازیگر نقش «هالک» در سینمای مارول در گفتگویی با بیبیسی گفت: اگر در دنیایی زندگی میکنیم که اقتصاد تعیین کننده ارزش جامعه است پس آن کسی که بزرگترینها را بسازد حاکم خواهد بود و آنها سعی میکنند که بارها و بارها همین کار را تکرار کنند. اسکورسیزی به چیزی جالب، توجه کرده و ای کاش بیشتر آن را باز می کرد. رافالو در ادامه گفت: ما باید یک بودجه ملی در اختیار داشته باشیم که از هنر حمایت کند و به آنهایی پول بدهد که میخواهند نوع دیگر سینما را مورد توجه قرار دهند. این بازیگر در ادامه افزود: اگر میخواهید فلمی از نظر تجاری موفق تولید کنید - که خود اسکورسیزی هم تلاش زیادی در این زمینه دارد - پس دیگر نمیتوانید با چنین سیستمی مقابله کنید.
در همین حال پل شریدر وارد این مبحث شده و با متنی که در صفحه فیس بوکش منتشر کرده نوشته است: هرگز مارک رافالو را ملاقات نکردهام و قرار نیست از واژه احمق برای خطاب کردن او استفاده کنم، اما این واقعا احمقانه است.
پل شریدر ۷۳ ساله فلمنامه نویس، کارگردان و منتقد موفق آمریکایی و نویسنده شماری از فلمنامههای اسکورسیزی از جمله «راننده تاکسی»، «آخرین وسوسه مسیح» و «گاو خشمگین» است.
این در حالی است که  اسکورسیزی در سالهای اخیر از طریق بنیاد خودش به بازسازی کارهای سینمایی قدیمی پرداخته و آنها را برای دانشجویان جوان نمایش داده و تهیه کننده فلمهای کوچک و مستقل و خارجی زبان بوده است.