صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جوکر» امروز میلیاردی می‌شود

«جوکر» امروز میلیاردی می‌شود

طبق برآوردها فلم «جوکر» امروز به جمع فلم‌‌هایی که یک میلیارد دالر فروش کردهاند، ملحق میشود و نام خود را به عنوان نخستین فلم درجه R تاریخ که به این فروش دست یافته ثبت میکند.
به نقل از روایتی، «جوکر» فلم کمپانی برادران وارنر باید جمعه شب (شنبه ۲۵ آبان به وقت ایران) به فروش یک میلیارد دالری برسد.
به این ترتیب این اولین فلم با درجه تماشای بزرگسال است که موفق میشود به این حد از فروش دست یابد.
فلم «جوکر» با بازی خواکین فینیکس در نقش دشمن بتمن هفتمین فلم سال است که به این مرز فروش دست یافته و در عین حال اولین فلم امسال است که متعلق به دیزنی یا مارول نیست و توانسته است این فروش را به دست آورد. در میان فلم‌‌های کمپانی برادران وارنر تنها سه فلم دیگر به این حد دست یافتهاند که شامل «آکوامن» و ۲ فلم بتمن یعنی «شوالیه تاریکی» و «شوالیه تاریکی برمیخیزد» میشود.
«جوکر» که با بودجه ۶۲.۵ میلیون دالری ساخته شده یکی از پرسودترین فلم‌‌های تاریخ شده است و از ۴ اکتبر که اکران شد رکوردهای متعددی را جا به جا کرده است که شامل بزرگترین فروش در اولین آخر هفته اکران در ماه اکتبر در بازار داخلی آمریکا با فروش ۹۶ میلیون دالری میشود.
با وجود نگرانیهای امنیتی از احتمال بروز خشونت در سالنهای نمایش فلم و رعایت نکات امنیتی بالا، هیچ یک از این مسایل بر فروش فلم تاثیر نگذاشت و در سراسر جهان مردم به تماشای آن نشستند.  
در خارج از آمریکای شمالی که این فلم فروش ۳۰۰ میلیون دالری را کسب کرد، کشورهایی که بیشترین استقبال از آن شد شامل بریتانیا با فروش ۶۸ میلیون دالری، مکزیک با فروش ۴۳ میلیون دالری، کره جنوبی با فروش ۳۸ میلیون دالری، برزیل با فروش ۳۴ میلیون دالری و فرانسه با فروش ۳۸ میلیون دالری بودهاند.
این فلم با کسب جایزه از جشنواره فلم ونیز نام خود را در میان مدعیان رقابتهای سال که در ماه فوریه به اوج خود میرسد، ثبت کرد.
تاد فیلیپس سازنده فلم که سه گانه «خماری» را در کارنامه دارد این فلم را با تمرکز بر زندگی یک کمدین در گاتام سیتی ساخته است که به دلیل سختیهایی که متحمل میشود، از کنترل خارج میشود. رابرت دنیرو و زازی بیتس دیگر بازیگران فلم هستند.