صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۱ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

نتفلیکس بهتازگی اعلام کرده که این سریال در سال ۲۰۲۰ بازخواهدگشت. سریال «تسخیر» اینبار مثل سریال American Horror Story داستانهایی ترسناک تعریف خواهد کرد.
داستان فصل دوم سریال The Haunting of Hill House و دلیل تغییر نام آن
برای فصل بعد باید با استیو، شرلی، تئو، نل و لوک خداحافظی کنیم زیرا سریال کاملاً تغییر خواهد کرد و با نام The Haunting of Bly Manor پخش خواهد شد. با توجه به شایعات و پستی که در اینستاگرام رسمی سریال منتشر شد میتوانیم منتظر شخصیتهای کاملاً جدیدی باشیم. در این تیزر اینستاگرامی این جمله شنیده میشود: تراس و تمام محوطه، چمنزار و باغی که پشت آن قرار دارد، تمام چیزی که میتوانم از بوستان ببینم، با یک خلاء بزرگ خالی بود. این جمله، نقل قولی از فصل چهارم رمان The Turn of the Screw است. این رمان ترسناک توسط هنری جیمز نوشته شده و درباره یک عمارت انگلیسی بهنام Bly Manor است. این کتاب که فصل جدید The Haunting of Hill House بر اساس آن نوشته شده، داستان یک معلم خصوصی خانم را بیان میکند که برای تعلیم به خواهرزادههای یک مرد با نامهای مایلز و فلورا به عمارت بلای منور میرود. پدر و مادر این بچههای مردهاند. زمانی که معلم جدید اشباح معلم قبلی یعنی خانم جسل و معشوقش، پیتر کویینت را دوروبر عمارت میبیند، اوضاع تغییر میکند. درباره پایان کتاب باید گفت که حتی در محافل ادبی نیز درباره نحوه تمام شدنش ابهاماتی وجود دارد.
البته هیچ تضمینی برای پیروی کردن دقیق سریال The Haunting of Bly Manor از وقایع کتاب جیمز وجود ندارد. در فصل اول The Haunting of Hill House ، فلاناگان محتوای کتاب شرلی جکسون را بهروزرسانی کرد تا با حالوهوای مدرن سنخیت داشته باشد. شاید این نویسنده در فصل دوم نیز همین کار را انجام بدهد. همچنین مثل فصل اول، در فصل دوم نیز باید منتظر ارواح زیادی باشیم.  این ایده که فصل دوم The Haunting of Hill House بهکلی درباره داستان اشباح باشد  چیزی است که قبل از اعلام رسمی فصل دوم درباره آن تصمیم گرفته شده بود. تاریخ پخش فصل دوم The Haunting of Hill House . چه زمانی میتوان اولین قسمت از سریال The Haunting of Bly Manor را مشاهده کرد؟ تنها چیزی که تاکنون میدانیم این است که The Haunting of Bly Manor در سال ۲۰۲۰ پخش خواهد شد. اما تاریخ دقیق آن مشخص نیست.