صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۱ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تاریخ اکران فلم ‌ Artemis Fowl مشخص شد

تاریخ اکران فلم ‌ Artemis Fowl  مشخص شد

بعد از سالها انتظار، بالاخره به یک تاریخ انتشار قطعی رسید.
پس از بیش از یک دهه معطلی در جهنمِ تولید، «آرتمیس فاول» حالا به یک تاریخ انتشار تاییدشده رسیده است، ۲۹ می ۲۰۲۰٫ این مسئله بدون شک یک خبر خوب برای طرفداران این مجموعهی سای-فای/فانتزی به شمار میرود، طرفداری که تعدادشان به دهها میلیون میرسد. هر چیزی که باید در مورد این اقتباس زمانبر از کتابهای اوون کالفر بدانید را در این مطلب خواهید خواند. در ادامه با شهر زمان همراه باشید.از آن به عنوان «جان سخت» با حضور پریان یاد میکنند
این توصیفات جذاب از جانب خود نویسندهی کتاب است که هشت جلدِ این مجموعهی طولانی را نوشته؛ هرچند این کتابها با «هری پاتر» هم مقایسه شده اما کالفر با این قیاس مخالف است. شاید به این دلیل که کتابها حول شخصیت عنوان کتاب میچرخد، یک نخبهی ۱۲سالهی تبهکار که به خاطر سختی زمانه و این که خانوادهی فاول به ثروتمندیِ قبل نیست، یک پری را میدزدد. آرتمیس بیشتر شبیه یک ضدقهرمان است تا پسری که زنده ماند (هری پاتر).
کنت برانا این فلم را کارگردانی میکند.
بعد از به شهرت رسیدن برای ساخت یک مجموعهی اقتباسی موفق از شکسپیر، برانا در سالهای اخیر به داستانهای جدیدتر روی آورده—در کارنامهی برنا، ثور (Thor )، سیندرلا (Cinderella ) و فلم جدید قتل در قطار سریعالسیر شرق (Murder on the Orient Express ) به چشم میخورد. احتمال حضور جودی دنچ در این فلم وجود دارد. روایتی گزارش کرده که این برندهی اسکار در حال مذاکره برای حضور در فلم است، در صورت تایید شدن، این دومین همکاری پیاپی او با برانا خواهد بود. دنچ بازیگر نقش پرنسس دراگومیرنوف در قتل در قطار سریعالسیر شرق بود، فلمی اقتباسی از رمان کارآگاهی کلاسیک آگاتا کریستی.
فلم از سال ۲۰۰۱ در دست تولید بوده است میرامکس پیشتر حق ساخت این فلم را بدست آورد، در آن موقع لارنس گاترمن (پسر ماسک) کارگردانی آن را بر عهده داشت؛ اتفاقی که هرگز عملی نشد، همین اتفاق برای نسخهای که بنا شده بود جیم شریدن (پای چپ من، بوکسور، در آمریکا) بسازد افتاد. فلمنامه نویس ایرلندی، کانر مکفرسون، کار نوشتن فلمنامه برای برانا را بر عهده گرفته است.