صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جوایز اسب‌ طلایی و خروس طلایی برندگان خود را شناخت

 جوایز اسب‌ طلایی و خروس طلایی برندگان خود را شناخت

جوایز سینمایی اسب طلایی تایوان و خروس طلایی چین همزمان برندگان ۲۰۱۹ خود را معرفی کردند.
به نقل از روایتی، در حالی که جوایز خروس طلایی چین در سراسر رسانههای اجتماعی درباره قدرت ستارههای شرکتکنندگان امسال خود تبلیغ کرد، جوایز اسبهای طلایی تایوان مجبور شد فرش قرمز خود را با چهرههای نسبتا ناشناخته پر کند. با اهدای جوایز اسب طلایی تایپه فلم‌‌های تایوانی «یک خورشید» و «جریمه» به عنوان برندگان بزرگ این جوایز شناخته شدند.
این در حالی است که «بدرود پسرم» ساخته وانگ ژیائوشوای که در جشنواره کن امسال موفق بود نیز در مراسمی که همان دیروز بعداز ظهر در سرزمین اصلی چین برگزار شد برنده بزرگ جایزه خروس طلایی شد.
«یک خورشید» و «جریمه» هر یک ۵ جایزه از جوایز اسب طلایی تایوان را از آن خود کردند. «یک خورشید» موفق شد تا جایزه بهترین فلم بلند داستانی، بهترین کارگردانی برای چونگ مونگ-هونگ که دومین فلیمش را ساخته، بهترین بازیگر مرد نقش اصلی و نقش مکمل را برای چن یی-ون و لیو کوآن-تینگ دریافت کند. این فلم جایزه بهترین تدوین را هم برد.
«جریمه» با دریافت جایزه بهترین کارگردان تازهکار برای جان هسو و بهترین جلوه ویژه، کارگردانی هنری و فلم‌‌نامه اقتباسی نیز دیگر فلم موفق تایوان بود. این فلم   که برمبنای یک بازی ویدویی ترسناک به همین نام ساخته شده در دوره ترور سفید تایوان میگذرد و به عنوان پرفروشترین فلم تایوان در سال ۲۰۱۹ موفق شده تا فروشی ۸.۵ میلیون دالری را ثبت کند. اکران این فلم در چین ممنوع اعلام شد. جایزه بهترین بازیگر زن را نیز یئو یان-یان بازیگر مالزیایی برای ایفای نقش یک معلم چینی در فلم «فصل خیس» برد و جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل هم به وینی چانگ بازیگر فلم «معلم» رسید. در جوایز خروس طلایی فلم «بدرود، پسرم» جایزه بهترین بازیگر مرد و زن را برای بازی های وانگ جینگچون و یونگ مای دریافت کرد. این فلم که انتقادی سخت ازدوران خشونتبار سیاست تک فرزندی در چین است جایزه بهترین فلمنامه را نیز دریافت کرد. جایزه بهترین فلم نیز به «زمین چرخان» رسید که فلم پرفروش علمی تخیلی بود که در چین به فروش وسیع ۶۹۱ میلیون دالری دست یافت اما در بقیه دنیا تنها ۸.۷ میلیون دالر فروخت. جایزه بهترین کارگردان هم به دانته لام کارگردان هنگکنگی برای «عملیات دریای سرخ» اهدا شد که فوریه پیش در چین به نمایش درآمد. وانگ ژیفی بازیگر فلمی با موضوع نظامی به نام «حبابی از گوتیان» درباره جهان کمونیستی بهترین بازیگر نقش مکمل شد و وو یوفانگ برای بازی در «مرا به ابرها بفرست» جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را دریافت کرد.