صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۸ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«یخ زده ۲» در آمریکا و جهان صدرنشین شد

«یخ زده ۲» در آمریکا و جهان صدرنشین شد

انیمیشن «یخ زده ۲» از دیزنی در اولین آخر هفته اکرانش به فروش ۱۲۷ میلیون دالری در آمریکا و فروش ۳۵۰ میلیون دالری در جهان دست یافت.
به نقل از هالیوود ریپورتر، پرنسس آنا و ملکه السا با قدرت خواهریشان قلبها را بار دیگر جادو و در سطح جهان فروشی ۳۵۰.۲ میلیون دالری را ثبت کردند. این انیمیشن در سه روز اول نمایشش در آمریکا ۱۲۷ میلیون دالر فروش کرد و با فروش ۲۲۳.۳ میلیون دالری در دیگر کشورها، موفق شد تا فروشش در سطح جهان را به رقم ۳۵۰.۲ میلیون دالر برساند.
این بالاترین فروش جهانی برای اکران اول یک انیمیشن در سطح جهان نیز است که همه پیشبینیها را عملی کرد. این فلم در عین حال اولین انیمیشنی بوده که در فصلی به جز تابستان توانسته است بیش از ۱۰۰ میلیون دالر در افتتاحیه خود بفروشد و سومین انیمیشن پرفروش آمریکا در افتتاحیه پس از «شگفتانگیزان ۲» با فروش ۱۸۲.۷ میلیون در سال ۲۰۱۸ و «در جستجوی دوری» با فروش ۱۳۵.۱ میلیون دالر در سال ۲۹۱۶ شده است.
این فلم را مثل فلم نخست کریس باک و جنیفر لی کارگردانی کردهاند.
«یخ زده ۲» در بریتانیا نیز بهترین افتتاحیه برای یک فلم انیمیشن در تاریخ را با فروش ۱۷.۸ میلیون دالر ثبت و در فرانسه نیز با فروش ۱۳.۴ میلیون دالر همین جایگاه را از آن خود کرد. این فلم پرفروشترین انیمیشن دیزنی یا پیکسار در چین هم شد و با فروش ۵۳ میلیون دالر در ۳ روز این جایگاه را کسب کرد. در جاپان نیز با فروش ۱۸.۲ میلیون دالر ، در آلمان با فروش ۱۴.۹ میلیون دالر و در اسپانیا با فروش ۵.۸ میلیون دالر این انیمیشن از دیگر انیمیشنهای دیزنی یا پیکسار جلو زد. این فلم در عین حال سومین افتتاحیه بزرگ یک فلم را در کوریای جنوبی با فروش ۳۱.۵ میلیون دالر از آن خود کرد.
فلم «یخ زده ۲» ادامهای بر قسمت نخست آن است که سال ۲۰۱۳ اکران شد و در ۵ روز اول اکرانش فروش ۹۳ میلیون دالری را کسب کرد. فروش «یخ زده» اصلی در آمریکا در ۳ روز اول ۶۷ میلیون دالر بود که تقریبا نصف فروش قسمت دوم آن است. «یخ زده» در نهایت با فروش یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون دالر در بازار جهانی پرفروشترین انیمیشن همه تاریخ شد. «یخ زده ۲» از تماشاگران امتیاز A - را گرفته که با A + فلم اول کمی فاصله دارد. در عین حال منتقدان نیز به نظر میرسد این فلم را به اندازه فلم اصلی دوست نداشتهاند. کریستن بل، ادینا منزل بار دیگر در نقش پرنسس آنا و ملکه السا و جاناتان گراف، جاش گد و سانتیانو فونتانا در نقش های قبلی بازگشتهاند.
در مکان دوم باکس آفیس نیز «فورد در برابر فراری» با فروش ۱۴.۷ میلیون دالر جای گرفت که مجموع فروشش در ۱۰ روز اکران را به رقم ۵۸ میلیون دالر رساند. در همین حال «یک روز زیبا در محله» با بازی تام هنکس با فروش ۱۳.۱ میلیون دالر در اولین آخر هفته اکرانش فلم سوم هفته شد. این فلم به کارگردانی ماریلی هلر با نقدهای مثبت منتقدان روبرو شده است. فلمی از برادران روسو در مقام تهیه کننده با عنوان «۲۱ پل» نیز با بازی چادویک بوزمان در مکان چهارم قرار گرفت. این فلم ۹.۱ میلیون دالر فروخت و در ۲۰ بازار بینالملی نیز کارش را با فروش ۲.۷ میلیون دالری آغاز کرد تا در مجموع در ۳ روز اول اکرانش در سطح جهان ۱۱.۹ میلیون دالر فروخته باشد.
«میوی» ساخته رولاند امریش نیز همچنان در میان ۵ فلم اول جای دارد و با فروش ۴.۷ میلیون دالر دیگر در سومین هفته اکرانش مجموع فروشش در آمریکا را به ۴۵.۱ میلیون دالر رساند. این فلم اسطورهای درباره جنگ جهانی دوم است. «فرشتگان چارلی» سونی نیز با کاهشی ۶۲ درصدی در دومین هفته اکرانش ۳.۲ میلیون دالر فروخت تا در مجموع در این مدت فروشش را به ۱۳.۹ میلیون دالر برساند. این فلم در بازار خارج از آمریکا ۴.۶ میلیون دالر و در مجموع تاکنون در سطح جهان ۴۳.۵ میلیون دالر فروخته است.