صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه برترین بازیگر زن به منشی گوبلز رسید

جایزه برترین بازیگر زن به منشی گوبلز رسید

مگی اسمیت به خاطر بازی در نقش منشی گوبلز، جایزه بهترین بازیگر زن تئاتر Evening Standard را از آن خود کرد. از پیتر بروک در این مراسم تقدیر شد.
مگی اسمیت پس از یک غیبت ۱۲ ساله، پنجمین جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را در قدیمیترین جوایز تئاتر انگلستان دریافت کرد.
داوران در شصت و پنجمین دوره جوایز Evening Standard به تصویرسازی  اسمیت از منشی جوزف گوبلز در نمایش «در زندگی آلمانی» با جایزه ناتاشا ریچاردسون، جایزه بهترین بازیگر زن تقدیر کردند.
جایزه بهترین بازیگری نیز به اندرو اسکات و آن-ماری داف و جوایز ویژه نیز به ایان مککلن و پیتر بروک اهدا شد.
اسمیت ۸۴ ساله، برای پیشتر در ۱۹۷۰ (هدا گابلر)، ۱۹۸۴ (راه جهان) و ۱۹۹۴ (سه زن بلند بالا) این جایزه را از آن خود کرده بود.
اسمیت گفت پس از این موفقیت «چنان هیجانزده» بوده که دوباره به صحنه بازگشته و یادآوری کرده که گویی اولین بار است این جایزه را دریافت کرده است. او گفت: «گویی همین چند سال پیش بود که من شروع به کار کردم. من این جایزه را بهدست آوردم چون آنان نمیتوانند به کسی دیگری فکر کنند که جایزه را به او بدهند.»
اولین حضور روی صحنه اسمیت از سال ۲۰۰۷ با ستایش منتقدان همراه شده است. اندرو اسکات به دلیل عملکرد خود در نسخهای از کمدی کلاسیک Present Laughter اثر نوئل کاوارد جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. جایزه  نمایشنامه سال به لین نوتاژ برای نمایشنامه «عرق» داده شد که به عواقب ناشی از توسعه صنعتیسازی بودن میپردازد و بر اساس مصاحبه با ساکنان شهر ریدینگ در  پنسیلوانیا نوشته شده است.
رابرت ایکه که به تفسیرهای رادیکال از متون کلاسیک شهره است، جایزه میلتون شولمن را برای بهترین کارگردانی بهدست آورد. او این جایزه را برای «دکتر و اردک وحشی» برد.
جایزه بهترین موزیکال هم به «اویتا» اثر جامی لوید اهدا شد. بانی کریستی جایزه بهترین طراحی را برای «رویای شب نیمه تابستان» گرفت. جاسمین لی جونز جایزه نویدبخشترین نمایشنامهنویس را برای «هفت روش برای کشتن کایلی جنر» به دست آورد. لوری کیناستون نیز جایزه استعدادهای نوظهور را برای «پسر» دریافت کرد.
دومین جایزه ویژه، با عنوان اوگنی لبدوف به پیتر بروک اهدا شد. این برای دومین بار است که در این مراسم به «قهرمانان پشتصحنه» تئاتر ادای احترام میشود. امسال از یک دربان تئاتر برای ۶۰ سال حضورش در این شغل تقدیر شد.