صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویژگی پروژه «بتمن» جدید

ویژگی پروژه «بتمن» جدید

فلم سینمایی جدید «بتمن» با بازی رابرت پتینسون به کارگردانی مت ریوز در حال ساخت است.
شخصیت بتمن یکی از محبوبترین شخصیتهای ابرقهرمانی سینماست که تا کنون بازیگران زیادی در لباس آن به نقش آفرینی پرداخته اند. آخرین بار این نقش توسط بن افلک در فلم‌‌های شکست خورده «بتمن در برابر سوپرمن» و «لیگ «عدالت» بازی شده است؛ اما شاید محبوبترین بازیگری که در لباس این شخصیت بازی کرده کریستین بیل باشد که سه گانه «شوالیه تاریکی» به کارگردانی کریستوفر نولان را بازی کرده بود و در آن شاهد تقابل بتمن با شخصیت جوکر بودیم.
فلم جدید بتمن به کارگردانی مت ریوز (کارگردان فلم‌‌های کلاورفیلد و ظهور سیاره میمونها)، ساخت این فلم را برعهده دارد. بعد از کناره گیری بن افلک از نقش بتمن، او به دنبال بتمن جوان خود گشت و رابرت پتینسون را برای آن برگزید. در ادامه تمامی جزئیات و اطلاعاتی که از این پروژه منتشر شده را بررسی میکنیم:
اکران این فلم برای انتشار در تاریخ ۲۵ جون ۲۰۲۱ (۴ سرطان) در آمریکای شمالی تنظیم شده، اما هنوز اکران آن در گیشه دیگر کشورها مثل چین و انگلستان اعلام نشده است.
همانطور که گفته شد، رابرت پتینسون بازیگر اصلی فلم بتمن است و تمرینات خود را برای آماده شدن آغاز کرده است. اعلام شده که او با ریگان ماچیدو و جوجیتسو برزیلی تمرین میکند. کسی که پیش از این با وین دیزل بازیگر سریع و خشن و اشتون کاپر و چارلی هونام کار کرده است. پتینسون بعد از فلم «گرگ و میش» به بازیگر فلم‌‌های مستقل تبدیل شده بود و اخیراً نیز در فلم سینمایی «فانوس دریایی» نقش آفرینی کرده که از مدعیان اسکار است. او میگوید تصمیم گرفته در فلم‌‌هایی با بودجه بالا بازی کند.
زوئی کراویتز بازیگر دیگر این فلم است که در نقش کت وومن یا زن گربهای نقش آفرینی میکند. او بر خلاف پتینسون سابقه حضور در فلم‌‌ها و انیمیشن کتابهای کمیک را دارد و در انیمیشن «بتمن لگو» صداپیشه بوده است. او همچنین در انیمیشن برنده اسکار «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» وظیفه صداپیشگی را بر عهده داشت. پال دانو نقش تبهکاری به نام ادوارد نیگما که با لقب ریدلر نیز شناخته میشود، نقش آفرینی میکند. پیش از این جیم کری این نقش را در فلم «بتمن برای همیشه» در سال ۱۹۹۵ بازی کرده بود. پیش از او قرار بود نقش ریلدر به جونا هیل برسد که البته او این نقش را رد کرد.
جفری رایت هم نقش رئیس پلیس جدید شهر گاتهام را دارد که در فلم شوالیه تاریکی توسط گری اولدمن بازیگر برنده اسکار بازی شده بود. آخرین بازیگری هم که حضور آن قطعی شد، جان تورتورو در نقش کارمینه فالکون است که او نیز از دشمنهای اصلی بتمن است.
چند بازیگر نام آشنا و معروف برای پیوستن به این پروژه مطرح شده است. گفته میشود قرار است متیو مک کانهی بازیگر سریال «کارآگاه حقیقی» و فلم «میان ستاره ای» برای ایفای نقش هاروی دنت/مرد دوچهره به این فلم اضافه میشود. گفته میشود اندی سرکیس بازیگر نقش گالوم برای نقش آلفرد پنی ورث به این فلم اضافه خواهد شد و در نهایت، کالین فارل دیگر بازیگر سریال «کارآگاه حقیقی» برای نقشی که هنوز مشخص نیست، در حال مذاکره است.
داستان بتمن از چه قرار است؟
اطلاعات کمی از داستان فلم بتمن اعلام شده، اما گفته شده این فلم روی داستان نسخه جوان بروس وین (بتمن) تمرکز دارد. برخی منابع نیز میگویند داستان فلم در دهه ۱۹۹۰ روایت خواهد شد و بیشتر شاهد یک بتمن کارآگاه تا یک بتمن فوق قدرتمند هستیم.
«بتمن» دنباله فلم جوکر است؟
به طور خلاصه جواب خیر است. رابرت پتینسون در مصاحبهای این فلم را این گونه توصیف کرد:  این فلم در دنیای دیگری خواهد بود. علاوه بر این از همان ابتدا گفته شده بود که بتمن رابرت پتینسون و جوکر تاد فیلپیس هیچ ربطی به هم ندارند و در فلم جوکر هم تنها ارتباط این دو صحبت چند دقیقهای جوکر با کودکی بروس وین بود.