صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۶ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«یخ‌زده ۲» باکس‌آفیس شکرگزاری را گرفت

«یخ‌زده ۲» باکس‌آفیس شکرگزاری را گرفت

محصول جدید کمپانی دیزنی در حالی باکس آفیس روز شکرگزاری را در اختیار گرفت که توانست در همین زمان فروشش را به ۲۰۰ میلیون دالر برساند.
به نقل از روایتی، فلم «یخزده ۲» در باکسآفیس آمریکای شمالی آتشبازی به راه انداخته و تنها در نخستین هفته فروش خود ۲۰۰ میلیون دالر کسب کرد.
این فلم انیمیشن محصول دیزنی در روز پنجشنبه که روز تعطیلات شکرگزاری در ایالات متحده بود ۱۴.۷ میلیون دالر از ۴۴۴۰ سالن سینما کسب کرد که فاصله بسیار کمی با رکورد فروشی بود که در سال ۲۰۱۳ توسط فلم «بازیهای گرسنگی: گرفتن آتش» در روز شکرگزاری به ثبت رسیده بود. با این حال تخمین زده میشود که فروش «یخزده ۲» تا پایان بازه تعطیلات پنجروزه آمریکا که یکشنبه به پایان میرسد ۱۳۵ میلیون دالر باشد که رقمی رکوردشکن و ۲۵ میلیون دالر بیشتر از «بازیهای گرسنگی» است.
فلم‌‌ کمدی راز قتل «چاقوها بیرون» یا «چاقوکشی» محصول لاینزگیت با نقشآفرینی کریستوفر پلامر، دنیل کرگ، کریس اوانز، آنا د آرماس، مایکل شنون و جیمی لی کرتیس هم توانست در مولتیپلکسها عملکرد قدرتمندی از خود نشان بدهد و در روز شکرگزاری ۶.۲ میلیون دالر بفروشد. تخمین زده میشود فروش کل این فلم از ۳۳۹۱ سالن سینما تا پایان تعطیلات پنج روزه ۴۵ میلیون دالر باشد که بیش از دو برابر پیشبینیهای اولیه فروش ۲۰ میلیون فلم است.
با توجه به اینکه آمار فروش تا پایان یکشنبه هنوز نهایی نشده، تخمین زده میشود که دو فلم برای کسب مقام سوم رقابت نزدیکی داشته باشند. انتظار میرود که در پایان تعطیلات پنج روزه فلم «روزی زیبا در محله» محصول سونی بتواند از ۳۳۲۵ سالن سینما چیزی حدود ۲۱ میلیون دالر بفروشد و بعد از آن فلم «فورد مقابل فِراری» محصول دیزنی و فاکس قرار بگیرد که فروشی معادل با ۲۰ میلیون دالر از ۳۵۸۵ سالن داشته باشد. به این ترتیب فلم «فورد مقابل فراری» با فروشی معادل حدود ۸۲ میلیون دالر در ۱۷ روز نخست خود به آخر هفته تعطیلات پایان میدهد.
فلم درام رمانتیک «کوئین و اسلیم» محصول یونیورسال با نقشآفرینی دنیل کالویا و جودی ترنر-اسمیت توانست در روز شکرگزاری با نمایش در ۱۶۹۰ سالن سینما ۲.۴ میلیون دالر بفروشد و تخمین زده میشود در پایان تعطیلات پنج روزه فروش آن به ۱۵ میلیون دالر برسد. ملینا ماتسوکاس این فلم را بر پایه فلمنامهای از لینا ویث کارگردانی کرده است.