صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

احتمال رکوردشکنی مارتین اسکورسیزی

احتمال رکوردشکنی مارتین اسکورسیزی

مارتین اسکورسیزی می تواند با فلم «مرد ایرلندی» رکورددار پیرترین برنده جایزه اسکار کارگردانی شود.
مارتین اسکورسیزی در صورتی که بتواند جایزه اسکار را برای فلم «مرد ایرلندی» دریافت کند رکورد پیرترین برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی را می شکند.
مارتین اسکورسیزی کارگردان بزرگ نیویورکی سینمای جهان اولین بار در نزدیکی چهل سالگی برای فلم «گاو خشمگین» نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد. او بعد از آن چندین بار دیگر با فلم های «وسوسه مسیح»، «رفقای خوب»، «دارو دسته نیویورکی» و «هوانورد» نیز نامزدی اسکارش را تکرار کرد تا اینکه با فلم «رفتگان» (۲۰۰۶) با شرکت جک نیکلسون، دی کاپریو و مت دیمون توانست جایزه اسکار را کسب کند، اسکورسیزی اما حالا بعد از ۱۳ سال دوباره با فلم «مرد ایرلندی» با حضور رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پشی اصلی ترین شانس اسکار بهترین فلم و کارگردانی است. البته مارتین اسکورسیزی در این یک دهه دو بار با فلم های «هوگو» و «گرگ وال استریت» نیز نامزد جایزه اسکار شد که در نهایت نتوانست برای هیچکدام جایزه ای کسب کند.
بنا به گزارش گلددربی، اسکورسیزی اگر بتواند دومین جایزه اسکار خود را برای «مرد ایرلندی» تصاحب کند رکورد پیرترین کارگردان برنده جایزه اسکار را که هم اکنون در اختیار کلینت ایستوود است، می شکند. کلینت ایستوود سال ۲۰۰۴ با ۷۴ سال سن برای فلم «عزیز میلیون دالری» جایزه اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فلم را دریافت کرده بود. حالا اما اسکورسیزی ۷۷ ساله می تواند این رکورد تاریخی را بشکند. تا به امروز اسکورسیزی شانس اول دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی است و به نظر می رسد تنها رقیب جدی خالق «راننده تاکسی» در جوایز اسکار امسال کوئنتین تارانتینو با فلم «روزی روزگاری در هالیوود» باشد. تاریخ آغاز فلمبرداری فلم «قاتلان ماه کامل» اثر اسکورسیزی با بازی رابرت دنیرو و دی کاپریو اعلام شد. به نقل از کولایدر، فلمبرداری فلم جدید اسکورسیزی با عنوان «قاتلان ماه کامل» با حضور لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو در نقش های اصلی از ماه مارس آینده آغاز می شود. «قاتلان ماه کامل» که براساس فلمنامه ای از اریک راث ساخته می شود اولین همکاری بلند سینمایی مشترک مثلث اسکورسیزی، دنیرو و دی کاپریو است. این فلم درباره قتل های مرموز قبیله سرخپوستان اوسیج در ایالت اکلاهاماست؛ سرخپوست هایی که در زیرِ زمین هایشان نفت پیدا شده بود. رسیدگی به پرونده جنایات صورت گرفته جز اولین اقدامات اداره تحقیقات فدرال (FBI ) پس از شکل گیری اش بود.
تا به این لحظه به صورت رسمی گروه بازیگری فلم مشخص نشده است اما انتظار می رود لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو ستاره های این فلم باشند.