صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«سوگلی» برگزیده جشنواره فلم‌ اروپا شد

«سوگلی» برگزیده  جشنواره فلم‌ اروپا شد

فلم سینمایی سوگولی در بخشهای مهم جشنواره فلم اروپا موفق به دریافت جایزه شد و پولانسکی دست خالی این مراسم را ترک کرد.
به نقل از روایتی، فلم سینمایی «سوگلی» به کارگردانی یورگوس لانتیموس با بردن جوایزی از جمله بهترین فلم ، بهترین کمدی و بهترین بازیگر زن برای اولیویا کلمن (که پیش از این هم جایزه آکادمی اسکار را برای نقش آفرینی دریافت کرده بود) توانست برنده بزرگ سی و دومین جشنوراه فلم اروپا شود.
این فلم که در ۱۰ بخش اسکار نامزد شده بود، از نظر تعداد نامزدی در جشنواره فلم اروپا جلوتر از فلم‌‌هایی مانند درد و افتخار به کارگردانی پدرو آلمودوار، خائن به کارگردانی مارکو بلوکیو و یک افسر و یک جاسوس رومن پولانسکی قرار گرفت.
فلم کمدی تراژدی لانتیموس، چهار جایزه دیگر در بخشهای بهترین تصویر برداری، تدوین، طراحی لباس و گریم چهره و مو را دریافت کرد.
«درد و افتخار» با نقش آفرینی آتونیو باندراس جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره را دریافت کرد. او پیش از این نیز جایزه بهترین بازیگر را از جشنواره فلم کن دریافت کرده بود. لاج بی با درام «بی نوایان» که جایزه هیئت داوران کن را دریافت کرده بود و نماینده فرانسه در اسکار است، جایزه بهترین اکتشاف اروپایی را دریافت کرد.
در این بین نیز سلین سیاما با فلم «تصویر یک زن در آتش» در بخش بهترین نویسنده برگزیده شد که در جشنواره کن نیز موفق به دریافت همین جایزه شده بود.
پاول پاولیکفسکی که با فلم «جنگ سرد» روایتگر سال دهه ۱۹۵۰، توانسته بود سال گذشته جایزه بهترین فلم ، کارگردان و فلمنامه را در این مراسم را دریافت کند، امسال نیز توانست به جایزه منتخب مردم در جوایز فلم اروپا را دست یابد.
فلم سینمایی «یک افسر و یک جاسوس» به کارگردانی پولانسکی در ۴ بخش از این جشنواره نامزد شده بود، اما دست خالی این رویداد را ترک کرد.
جوایز فلم اروپا پس از آنکه رومن پولانسکی را چند روز بعد از اتهام تعرضی که به وی زده شده بود به عنوان نامزد اعلام کرد توسط فعالان حقوق مورد انتقاد و زیر فشار قرار گرفت.
این فعالان با اعتراضهای خود خواستار لغو نامزدیهایی شده بودند که این جوایز برای رومن پولانسکی در نظر گرفته است.