صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چند فلم‌ برتر سینمای جهان را بشناسید

چند فلم‌ برتر سینمای جهان را بشناسید

رئیس منتقدان فلم هالیوود ریپورتر، لیستی از فلم‌‌های برتر یک دهه اخیر را منتشر کرده است. در فاصله سال ۲۰۱۰ تا امسال فلم‌‌های خوب زیادی در ژانر درام اجتماعی تا عاشقانههای عجیب و غریب و فلم‌‌هایی که منعکس کننده وضعیت دوران خود هستند، منتشر شده است. انتخاب فلم‌‌های سینمایی برتر در یک دهه کار آسانی نیست؛ در لیستی که توسط منتقد هالیوود ریپورتر منتشر شده شاید از نظر برخیها جای خالی فلم‌‌های زیادی حس شود. پس در نهایت به این نتیجه می رسیم که انتخاب فلم‌‌ها سلیقهای هستند و شاید کسی باشد که با فلم‌‌های این لیست موافق نباشد. در ادامه با برخی از برترین فلم های دهه اخیر جهان از نگاه رئیس منتقدان فلم هالیوود ریپورتر  آشنا شوید: «کارلوس»
کارلوس در حقیقت یک سریال کوتاه (مینی سریال) است که در سال ۲۰۱۰ در سه قسمت منتشر شد و در همان روز هم نسخه ۵ و نیم ساعته آن منتشر شد. این فلم زندگی نامهای در مورد یک تروریست ونزوئلایی است که که ادگار رامیرز نقش اول آن را بازی میکند. این داستان حملات مختلف او از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۹۴ را پوشش میدهد. این فلم در جشنواره فلم کن نیز در بخش مسابقهای به نمایش در آمده بود.
«شبکه اجتماعی»
این فلم بیش از یک دهه پیش تولید شده است؛ و به دلیل حضور آرون سرکین نویسنده فلم به همراه کارگردان آن دیوید فینچر،  بسیار تیزبین به موضوع خلق نرم افزار فیس بوک در سال ۲۰۰۳ و زندگی سازنده آن میپردازد. آنچه که در این فلم نشان داده میشود بسیار گسترده و سرگرم کننده است و میتوان آن را به عنوان یک رویداد متعلق به نسلهای قبل تلقی کرد.
«درون لوین دیویس»
این فلم با نقش آفرینی اسکایر آیزاک داستان شخصی است که در صدد آن است وارد صنعت موسیقی شود و میتواند به کسی تبدیل شود که شهرتی به اندازه باب دیلن داشته باشد، اما مشکلاتی در این عرصه دارد. اگرچه شخصیت دیویس در این فلم ساختگی و تخیلی است، اما داستان فلم از روی زندگی دیو ون رانک موسیقیدان فولکلور (بومی) اقتباس شده است.
«لویاتان»
ابن فلم محصول ۲۰۱۴ روسیه و داستان مردی به نام کولیا است که شغل مکانیکی دارد. او خود را درگیر نزاعی حقوقی با فرد قدرتمند شهر کرده که این موضوع میتواند باعث از دست رفتن زندگی و دارایی او شود. هالیوود ریپورتر میگوید این فلم لایههای سیاسی این کشور را یکی پس از دیگری میگشاید و فلمی است که به ندرت در غرب ساخته میشود.
«روز و روزگاری در هالیوود»
شاید این فلم بهترین فلم تارانتینو نباشد اما فلمی است که بیشتر از همه به ذائقه رئیس منتقدان فلم هالیوود ریپورتر نشسته است. او میگوید دلیل این علاقه شاید این باشد که تارانتینو در این فلم داستان قتلهایی که خانواده منسون مرتکب شده بودند را عوض میکند تا پایان خودش را رقم بزند.
«مکس دیوانه: جاده خشم»
فلمی به کارگردانی جرج میلر با نقش آفرینی تام هاردی و شارلیز ترون است. داستان فلم در دنیای آخر الزمانی است که عدهای به دنبال یک سرزمین رویایی هستند که البته با شکست روبرو میشود. به نظر این منتقد صحنههای تعقیب و گریز دیوانه وار در بیایانهای بی پایان این فلم یکی از بهترین اکشنهای سینماست.