صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ ثور ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا در جشنواره برلین

ویروس کرونا در جشنواره برلین

با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در چین، صنعت سینمای این کشور غرفههای خود را در بازار فلم اروپا در جشنواره برلین ۲۰۲۰ لغو کرد.
پیش بینی میشد بازار فلم اروپا (EFM ) امسال میزبان حضور رکوردشکن صنعت سینمای چین باشد اما با توجه به افزایش بحران جهانی مرتبط با شیوع ویروس کرونا و کشته شدن بیش از هزار نفر در چین، صنعت سینمای چین امسال و در هفتادمین جشنواره فلم برلین غایب خواهد بود. 
کمپانیهای چینی که امسال قصد حضور در بازار فلم اروپا (EFM ) در جشنواره برلین را داشتند به سبب دشواریهای ایجاد شده برای دریافت ویزا، گزینه دیگری به جز لغو سفرهای خود به آلمان نداشتهاند.
«ماتیس ووتر نول» رئیس بازار فلم اروپا نیز از لغو برنامه چتر سینمای چین که قرار بود برای اولین بار در این بازار سینمایی برگزار شود ابراز تاسف کرد و گفت بزرگترین کمپانیهای چینی چون «Wanda Media » و «Alibaba Pictures » محبور شدهاند پروژههای خود را از بازار جشنواره کنار بگذراند. 
بنا براعلام برنامه کامل هفتادمین جشنواره فلم برلین، سینمای چین امسال هیچ فلمی در بخشهای رسمی جشنواره برلین ندارد اما کشورهایی چون هانگ کانگ و تایوان در جشنواره حضور دارند.
هفتادمین جشنواره فلم برلین از تاریخ ۲۰ فبروری تا اول مارچ (یکم تا یازدهم حوت) برگزار میشود.