صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۹ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌ «انگل» در راس پرفروش‌های آمازون و اپل

 فلم‌ «انگل» در راس پرفروش‌های آمازون و اپل

موفقیت فلم «انگل» از کوریای جنوبی در مراسم اسکار، این فلم را به فلم شماره یک آمازون و اپل بدل کرد و سالنهای سینماهای آمریکا را برای نمایش آن ۲ برابر ساخت و در بریتانیا رکورد شکست.
به نقل از روایتی، پس از موفقیت فلم بونگ جون هو کارگردان کرهای در شب اسکار ۲۰۲۰، این فلم در راس پرفروشهای آی تیونز اپل و آمازون قرار گرفت.
در حالی که یکشنبه شب کمدی سیاه «انگل» جایزه بهترین فلم سال را از اسکار نود و دوم دریافت کرد و برای نخستین بار در تاریخ جایزه اسکار بهترین فلم به فلمی غیرانگلیسی زبان اهدا شد، دوشنبه صبح فروش نسخه بلو-ری این فلم در راس فروش فلم‌‌های آمازون جای گرفت. این فلم تا ۹ فبروری جایگاه پنجم را در این چارت در اختیار داشت. در «آیتیونز» نیز در راس پرفروشترین فلم در آمریکا قرار گرفت و پس از آن «جوکر»، «چاقوها بیرون» و «روزی روزگاری در هالیوود» ایستادند.
در حالی که «انگل» اولین فلم کوریای جنوبی شد که اسکار دریافت میکند، کارگردان آن نیز جایزه بهترین کارگردان و بهترین فلمنامه اوریجینال را از آن خود کرد. جایزه اسکار بهترین فلم بینالمللی نیز چهارمین جایزه این فلم را برایش به ارمغان آورد.
نسخه دیوی دی و بلوری این فلم دربرگیرنده یک پرسش و پاسخ با بونگ جون هو نیز است و از ۲۸جنوری ۲۰۲۰ در آمریکا در دسترس قرار گرفته است.
«انگل» تا کنون بیش از ۳۵ میلیون دالر در آمریکا فروش کرده و برآورد میشود فروش آن تا ۵۰ میلیون دالر هم برسد.
این فلم در هفته افتتاحیهاش در بریتانیا ۱.۸۱ میلیون دالر فروخت و رکورد یک فلم خارجی زبان در این کشور را در هفته افتتاحیهاش شکست. «کورزون» توزیع کننده فلم در بریتانیا گفته است از جمعه شمار سینماهای نمایش دهنده این فلم ۳ برابر میشود و از ۱۳۶ سالن به بیش از ۴۰۰ سالن خواهد رسید.
فروش جهانی «انگل» تاکنون بیش از ۱۷۵ میلیون دالر بوده است. از این مبلغ ۳۵.۴ میلیون دالر آن در آمریکا بوده و در کشورهای دیگر ۱۴۰ میلیون دالر فروخته است که ۷۱ میلیون دالر آن در کوریای جنوبی بوده است.