صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کارگردان چینی و خانواده‌اش بر اثر کرونا جان باختند

کارگردان چینی و خانواده‌اش بر اثر کرونا جان باختند

یک کارگردان چینی و همه اعضای خانوادهاش بر اثر شیوع ویروس کرونا در ووهان، جان خود را از دست دادند.
به نقل از روایتی، چانگ کای کارگردان چینی که از مسئولان ارتباطات خارجی شرکت تابعه استودیو فلم هوبی بود و به ویروس کرونا مبتلا شده بود ۱۴ فبروری در بیمارستان جان باخت. او ۵۵ ساله بود.
چانگ نخستین عضو این خانواده نبود که بر اثر ویروس کرونا جان باخت و پیش از او پدر و مادرش نیز براثر همین بیماری از دنیا رفتند. چانگ و خواهرش که در خانه از والدینشان مراقبت می کرد، نیز به ویروس مبتلا شدند و خواهر وی نیز درگذشت. همسر چانگ که به ویروس کرونا مبتلا شده هنوز زنده است و با ویروس مقابله میکند.
یادداشتی از چانگ که مربوط به ۲۵ جنوری است و در اینترنت منتشر شده بود اکنون بسیار پرمخاطب شده است. وی نوشته بود: پدرم تب داشت، سرفه میکرد و سخت تنفس میکرد. ما سعی کردیم او را به بیمارستان بفرستیم، اما هیچ بیمارستانی ما را نپذیرفت چون دیگر تخت خالی نداشتند.
به همین دلیل چانگ پدرش را به خانه آورد و او در نهایت چند روز بعد از دنیا رفت و دیگر اعضای خانواده نیز به بیماری مبتلا شدند. چانگ نوشته که به او همسرش این فرصت داده نشد تا در مراحل اولیه بیماری درمان شوند. این در حالی است که ووهان در ۶ روز یک بیماسرتان جدید ساخت. چانگ با خانواده، دوستان و پسرش که گفته می شود در آمریکا تحصیل میکند، خداحافظی کرد. وی از مدرسه روزنامهنگاری دانشگاه ووهان در رشته عکاسی فارغ التحصیل شده و بعد به استودیو فلم هوبی پیوسته بود.