صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۷ اسد ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«سونیک خارپشت» با فروش ۱۰۰ میلیون دالر‌ی شروع کرد

«سونیک خارپشت»  با فروش ۱۰۰ میلیون دالر‌ی شروع کرد

فلم جدید کمپانی پارامونت با بازی جیم کری موفق شد تا فروشش را با رقم ۵۷ میلیون دالر در آمریکا و ۱۰۰ میلیون دالر در سطح جهان شروع کند.
به نقل از ورایتی، «سونی خارپشت» با فروشی که در اولین آخر هفته اکرانش ثبت کرده موفقترین فلمی است که بر مبنای یک بازی ویدیویی ساخته میشود.
در حالی که انتظار میرفت این فلم حدود ۶۷ تا ۷۰ میلیون دالر تا دوشنبه کسب کند، بهترین نتیجه را برای یک تعطیلات آخر هفته برای فلمی که برمبنای یک بازی ویدیویی ساخته شده، کسب کرد.
کمپانی پارامونت که سال ۲۰۱۹ با «مرد ماه جوزا» و «ترمیناتور: سرنوشت تیره» شکست بدی را در گیشه متحمل شده بود، به این موفقیت نیاز داشت. البته این استودیو برای سال جدید فلم های «تاپ گان» و ادامه «یک جای کاملاً ساکت» را در برنامه دارد.
به این ترتیب «سونیک» جایگاه اول باکس آفیس را از فلم «پرندگان شکاری» کمپانی برادران وارنر ربود که هفته پیش با فروش ۳۳ میلیون دالر در جایگاه اول قرار داشت. این فلم با بازی مارگو رابی در نقش یک ابر قهرمان در دومین هفته اکرانش ۱۷.۱ میلیون دالر فروخت و دوم شد. «پرندگان شکاری» به کارگردانی کتی یان بر مبنای فلم‌‌نامه کریستینا هادسون ساخته شده و جرنی اسمالت، مری الیزابت وینستد، رزی پرز، الا جی باسکو و یوان مکگرگور دیگر بازیگران آن هستند.
«فتوگراف» فلم جدید دیگری است که با فروش ۱۲.۲ میلیون دالری موفق ظاهر شد. این فلم که با بودجه ۱۵ میلیون دالری ساخته شده با بازی عیسی ری و لاکیت استنفیلد بر مبنای فلمنامه استلا مگی ساخته شده و خود وی آن را کارگردانی کرده است.
«پسران بد برای یک عمر» هم با فروش ۱۱.۳ میلیون دالر فلم پنجم شد. این فلم تاکنون ۱۸۲ میلیون دالر فروخته است.
در عین حال «دانهیل» یک کمدی با بازی ویل فارل و جولیا لوییس- دریفوس در اولین هفته اکرانش فلم دهم باکس آفیس شد و تنها ۴.۶ میلیون دالر فروش کرد.
تا اینجای سال کل باکس آفیس داخلی آمریکا ۹ درصد کمتر از سال پیش در همین مقطع زمانی فروش کرده است. در سطح جهانی نیز ویروس کرونا به فروش فلم در چین که بزرگترین بازار فلم است، ضربه زده است.