صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۷ اسد ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معرفی کمیته انتخاب «کن ۲۰۲۰»

معرفی کمیته انتخاب «کن ۲۰۲۰»

جشنواره فلم کن چهرههایی را که در کمیته انتخاب این رویداد برای سال ۲۰۲۰ حضور دارند، معرفی کرد.
به نقل از اسکرین دیلی، هفتاد و دومین دوره جشنواره فلم کن اعضای کمیته انتخاب خود را که از ۱۲ تا ۲۳ می (۲۳ ثور تا ۳جوزا) برگزار میشود، شناخت.
این کمیته توسط تیری فرمو دبیر جشنواره، کریستین ژون مدیر دپارتمان فلم و استفانی لامومه مشاور هنری جشنواره که خود ۱۰ سال است از اعضای کمیته انتخاب بوده، تعیین شدند.
امسال این جشنواره ۹ عضو دارد که در مقایسه با سال پیش، یک نفر بیشتر است. هفت تن از اعضای کمیته همان چهرههای سال پیش هستند و جوآنا ناهون فلمنامهنویس و تهیهکننده و کارولین ووناک روزنامهنگار چهرههایی هستند که امسال به این فهرست افزوده شدهاند. در این میان اسم ماری ساویون از کمیته سال پیش خط خورده است. جشنواره تاکید کرده است که در کنار اعضای کمیته، این انتخاب از سوی شبکه مطبوعاتیها شامل دیدیه آلوش، جوئل شاپرون، ایزابل گلاشانت، انیس پوریه، ژوزه مارییا ریبا، یوکا ساکانو و ایدا سانتیاگو حمایت میشود.
اعضای کمیته انتخاب عبارتند از:
ویرجین آپیو؛ تحصیل کرده در رشته ادبیات مدرن؛ خبرنگار و مستنساز تلویزیونی در زمینه سینما، پل گرندسارد؛ فلم‌‌ساز فرانسوی-آمریکایی که مترجم و سازنده ۶ فلم کوتاه در فاصله ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۶ بوده است. وی برنامهریز جشنواره «پرمیرز پلنز» بوده و از سال ۲۰۱۰ به عنوان عکاس حرفهای کار میکند.، لورن جیکوب؛ دستیار دوم چهرههایی چون کلود للوش، کلود ساته، نادین ترینتیان، لورن هاینهمن و ژان ژاک آنود که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۹ در بخش سینه فونداسیون جشنواره کن حضور داشته است.
استفانی لامومه؛ خبرنگار، گزارشگر منتقد و رییس دپارتمان و نایب سردبیر مجله «پرمیر». از مسئولان رادیوی رسمی جشنواره فلم کن و مشاور هنری دپارتمان فلم در کنار تیری فرمو و کریستین ژون.
اریک لیبو؛ مجری رادیو و تلویزیون و گزارشگر و نایب سردبیر مجله «پرمیر» و چند مجله هنری و سینمایی دیگر.
لوسین لوگه؛ دکتر ادبیات تطبیقی دارد و برنده جایزه برنارد شاردر در سال ۲۰۱۸
جوآنا ناهون؛ فلمنامهنویس و تهیه کننده
ژیومه اودیسینو؛ خبرنگار، منتقد و دبیر بخش سینمایی تلهراما و سردبیر چندین مجله و نسخههای ویژه سینمایی
کارولین ووناک؛ خبرنگار و محقق و منتقد سینمایی