صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

میشل آزاناویسوس رییس داوران جشنواره سارایوو ۲۰۲۰ شد

میشل آزاناویسوس رییس داوران جشنواره سارایوو ۲۰۲۰ شد

کارگردان سرشناس فرانسوی ریاست هیات داوران بیست و پنجمین دوره جشنواره فلم سارایوو را برعهده گرفت.
به نقل ازروایتی، میشل آزاناویسوس کارگردان فرانسوی برنده جایزه اسکار، ریاست داوران بیست و ششمین دوره جشنواره سارایوو را که از ۱۴ تا ۲۱ آگوست ۲۰۲۰ (۲۴ تا ۳۱ سرطان ۱۳۹۹) برگزار میشود، برعهده گرفت.
این کارگردان ۵۲ ساله پس از شکستش در فرانسه با فلم جاسوسی «اواساس: ۱۱۷: لانه جاسوسان» با بازی ژان دو ژاردن در نقش اصلی و نیز شکست فلم «اواساس: ۱۱۷: گم شده در ریو» اکنون در سارایوو دیده میشود. این در حالی است که وی سال ۲۰۱۱ با فلم «آرتیست» یا «هنرمند» در صحنه بین المللی درخشید.
آزاناویسوس سال ۲۰۱۴ با فلم «جستجو» در جشنواره سارایوو حضور داشت.
میرساد پوریواترا مدیر جشنواره فلم سارایوو از این کارگردان به عنوان کارگردانی مولف یاد کرد که برای بیان قوی آثارش شناخته میشود و همیشه از راه زبان و تاریخ به بازتجربه رابطه با فلم میپردازد.
جدیدترین فلم این کارگردان «پرنس گم شده» با بازی عمر سای است که هفته پیش در فرانسه اکران شد و از هفتههای آینده در دیگر کشورهای اروپایی روی پرده میرود. این فلمساز در عین حال در حال کار بر روی یک فلم انیمیشن بلند بر مبنای نوشتههای ژان کلود گرومبرگ است.
کریستی پویو در سال ۲۰۱۰، آری فولمان در سال ۲۰۱۱، کورنل موندراکزو در سال ۲۰۱۲، دنیس تانوویچ در سال ۲۰۱۳، بلا تار در سال ۲۰۱۴، کالین پیتر نتسر در سال ۲۰۱۵، الیا سلیمان در سال ۲۰۱۶، مایکل فرانکو در سال ۲۰۱۷، اصغر فرهادی در سال ۲۰۱۸ و روبن اوستلوند در سال ۲۰۱۹ ریاست جشنواره فلم سارایوو را برعهده داشتند.