صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دنباله فلم‌ ترسناک «یک مکان ساکت» مخاطبان را هیجان‌زده کرده است

دنباله فلم‌ ترسناک «یک مکان ساکت» مخاطبان را هیجان‌زده کرده است

فلم یک مکان ساکت ۲( A Quiet Place Part II ) در ماه میلادی جاری روی پرده خواهد رفت و واکنش اولیه منتقدان، هواداران منتظر فلم را حسابی شگفت زده کرده است.
منتقدان نظرات ستایش برانگیز خودشان را در توییتر به اشتراک گذاشته اند و بررسی نظرات نخست نشان می دهد احیانا با فلمی طرف خواهیم بود که سر و صدای زیادی بپا خواهد کرد.
هرچند منتقدین فعلاً نمی توانند جزییات چندانی را در مورد اثر فاش کنند ولی تا همین جای کار هم در مورد کارگردانی فلم و برخی از صحنه های تماشایی آن نظرات مثبتی ابراز کرده اند.
جان کرازینسکی مثل قسمت اول فلمنامه نویس و کارگردان این اثر است. امیلی بلانت در نقش نخستین ابوت و میلیسنت سیموندز و نوآ جوپ در نقش فرزندان او به ایفای نقش می پردازند. از دیگر بازیگران فلم هم میتوان به وین دووال و تازه واردهایی مانند کیلین مورفی و جایمن هانسو اشاره کرد.
در فلم مکان ساکت ۲ خانواده ابوت در مسیری ناشناخته قرار می گیرند و با هیولاهایی که با شنیدن صدا قربانیان را شکار می کنند روبرو می شوند. امیلی بلانت یا همان مادر خانواده رهبری آنها را در این مسیر آخرالزمانی به عهده گرفته است تا خانواده را از دست هیولاهای حساس به صدا نجات دهد و فرزندانش را از حادثه ها و مهلکه های موحش برهاند.
موضوعی که وضعیت را حتی دشوارتر می کند این است که خانواده ابوت یک نوزاد هم دارند و با وجود او باید برای زنده ماندن در سکوت کوشش کنند. آن ها در این مسیر با امت رو به رو می شوند؛ شخصیت مرموزی که کیلین مورفی نقش آفرینی آنرا برعهده دارد.
در حال حاضر از تبلیغات و واکنش های اولیه فلم معلوم شده که مانند قسمت اول، اثری است پر از لحظات اضطراب آور همراه با سکوت های ترسناک.
سکوت و صدا در این مجموعه نقشی کلیدی اجرا می کند. کیت اربلند نویسنده ایندی وایر بعد از دیدن فلم اشاره نموده است که تماشاگران نباید موقع دیدن فلم اجازه خوردن خوراکی هایی را داشته باشند که صوت تولید می کنند؛ آنها صرفا باید غرق در پرده سینما باشند.
جان کرازینسکی با کارگردانی قسمت اول مجموعه توانست موجی از نظرات مثبت را بسوی خود جلب کند. قسمت اول مجموعه موفق شد نظر مثبت ۹۵ درصد از منتقدان را به خود جلب کند و علاوه بر موفقیت از نظر این گروه از کارشناسان در گیشه هم حسابی سود کرد.
فروش ۳۴۰ میلیون دالری فلم در برابر هزینه ۱۷ میلیون دالری تولید نشان می دهد قسمت اول از مجموعه یک مکان ساکت از نظر تجاری هم کاملاً با موفقیت رو به رو بوده است. قسمت اول مجموعه ماه آوریل سال میلادی ۲۰۱۸ منتشر شد. در همان ماه انتشار با توجه به موفقیت اولیه حرف و حدیث هایی در مورد تولید قسمت دوم بر سر زبان ها افتاد. طبیعتا هیچ استودیویی حاضر نیست مجموعه ترسناکی را که هم مخاطبان و هم منتقدان را خرسند کرده به این سادگی ها رها کند.
از تاریخ انتشار تا آگوست سال ۲۰۱۹ کرازینسکی سرگرم نگارش فلم نامه قسمت دوم شد و فوریه سال ۲۰۱۹ کار خویش را بعنوان کارگردان قسمت دوم شروع کرد. فرآیند تولید فلم از ماه ژوئن تا ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ در نیویورک به طول انجامید.
شرکت پارامونت تصمیم دارد فلم یک مکان ساکت ۲ را ۲۰ مارچ سال میلادی جاری( اول حمل سال ۱۳۹۹) روی پرده ببرد.