صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره فلم‌ کن به دلیل کرونا لغو شد

جشنواره فلم‌ کن به دلیل کرونا لغو شد

پایگاه اطلاع رسانی هفته نامه لوپوئن فرانسه دقایقی پیش خبرداد که جشنواره فلم کن در امسال میلادی ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد. این پایگاه خبری تنها منبع اعلام این خبر است و سایر رسانه های فرانسه به نقل از آن خبر لغو را اعلام کرده اند.
این پایگاه در مطلبی به قلم ژروم بگله (Jérôme Béglé ) نوشت: هفتادوسومین دوره جشنواره کن، امسال برگزار نمی شود و هیچ تردیدی در اتخاذ این تصمیم نیست. اگرچه که احتمالا خبر رسمی آن بعد از نشستی رسمی با حضور برگزارکنندگان، مسوولان شهر و مسوولان دولتی رسماً اتخاذ و اعلام خواهد شد.
این جشنواره سالیانه باید ۱۲ تا ۲۳ می (۲۳ ثور تا ۳ جوزا) برگزار می شد ولی مسئله گسترش شیوع ابتلا به ویروس کرونا (corona ) برگزاری آنرا با تردید جدّی روبرو کرد.
یکی از ۲۸ عضو شورای اجرایی جشنواره فلم کن که نامش اعلام نشده به این هفته نامه خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره اگر نگوییم ناممکن، بسیار دشوار خواهد بود به دلیل آن که فلم هایی از چین، کره جنوبی، ایران، ایتالیا و حدود ۵۰ کشور درگیر با ویروس کرونا خواهیم داشت که بازیگران و کارگردانان آن ها امکان حضور در این جشنواره را نخواهند داشت.
این منبع همینطور به ممنوعیت برگزاری نمایش فلم در سالن هایی با دوهزار صندلی در قالب اقدامات جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اشاره کرده است.
پیشتر در پی شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان از جمله فرانسه، زمزمه های فراوانی درباره احتمال تغییر در تاریخ برگزاری جشنواره کن مطرح شده بود ولی سخنگوی این رویداد سینمایی بصورت رسمی اعلام کرد تغییری در تاریخ برگزاری جشنواره و بازار فلم کن ایجاد نخواهد شد.