صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ جدی ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

قربانیان ویروس کرونـا در سینمای جهـان

قربانیان ویروس کرونـا در سینمای جهـان

با وجود چنین شرایطی، مشخص نیست که ویروس کرونا تا چه میزان میتواند به سینمای ۲۰۲۰ ضربه بزند، اما بهنظر میرسد که اکران فلم‌‌های بیشتری قرار است با تاخیر مواجه شوند. با وجود اینکه برای اکران فلم‌‌ها برنامهریزی بسیاری شده بود اما اکران
فلم‌‌های « A Quiet Place2 »، « No Time to Die »، « Fast and Furious 9 » و « Peter Rabbit 2 » لغو و به زمان دیگری موکول شد.
A Quiet Place2
فلم سینمایی «یک مکان ساکت ۲» قرار بود در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۲۰ (۱ حمل ۱۳۹۹) اکران شود اما در حال حاضر اکران آن در این تاریخ لغو و تا مدت زمان نامشخصی به تاخیر افتاد.
شرکت «پارامونت پیکچرز» لغو اکران فلم سینمایی «یک مکان ساکت ۲» را به علت شیوع ویروس کرونا و گسترش آن اعلام و تایید کرد. این فلم اخیرا برای گروهی از منتقدان به نمایش درآمد که با رضایت آنها همراه بود، با این وجود طرفداران قسمت دوم این فلم سینمایی باید مدت نامشخصی را برای اکران این فلم منتظر بمانند.
جان کرازینسکی مانند قسمت قبل وظیفه کارگردانی و فلم‌‌نامه این قسمت را بر عهده داشته است، بازیگرانی از جمله امیلی بلانت، ملیسنت سیموندز، نوآ جوپ، کیلین مورفی و جایمن هانسو نیز در این فلم به ایفای نقش پرداختهاند.
No Time to Die
فلم سینمایی «جیمز باند: زمانی برای مردن نیست» که قرار بود در بهار سال ۲۰۲۰ اکران شود، به تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ (۵ قوس ۱۳۹۹) موکول شد.
کمپانی  « MGM »، «یونیورسال»، «باربارا باراکلی» و «مایکل جی ویلسون» تهیهکنندگان فلم‌‌های «جیمز باند» اعلام کردند با بررسی دقیق و با ارزیابی بازارهای جهانی، اکران بیست و پنجمین قسمت از این سری فلم را تا ماه نوامبر به تعویق خواهند انداخت.
این فلم قرار بود از تاریخ ۲ آپریل در بریتانیا و ۹ آپریل در آمریکا اکران جهانی خود را آغاز کند که با تصمیم سازندگان آن و به علت شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف اکران بیست و پنجمین قسمت از سری فلم‌‌های جیمز باند به ۱۲ نوامبر در بریتانیا و ۲۵ نوامبر در سینماهای آمریکا موکول شد.
این قسمت از سری مجموعه «جیمز باند» را کری جوجی فوکوناگا کارگردانی و نیل پوریس، اسکات زد برنز، فیبی والر بریج و کری جوجی فوکوناگا نوشتهاند. بازیگرانی از جمله هاندیل کریگ، لئا سیدو، رامی مالک، آنا د آرماس، رالف فاینس، کریستف والتز، نائومی هریس، بیلی مگنوسن، جفری رایت، بن ویشاو و روری کینیار در این فلم به ایفای نقش پرداختهاند.
Peter Rabbit 2
کمپانی «سونی پیکچرز» نیز در ادامه فراگیر شدن ویروس کرونا و عملکرد دور از انتظار انیمیشن « Onward » ، اکران فلم‌‌ سینمایی «Peter Rabbit 2: The Runaway » را به تاریخ دیگری موکول کرد.
با توجه به اهمیت بالای فروش بازار بینالمللی و اینکه بخش زیادی از فروش فلم « Peter Rabbit 2: The Runaway » در کشورهای اروپایی است و کرونا ویروس باعث تعطیلی سینماهای کشورهای زیادی همچون ایتالیا، فرانسه، آلمان و بریتانیا شده است، این کمپانی تصمیم گرفت اکران این فلم را به تاخیر بیاندازد.
فلم لایو اکشن «پیتر خرگوشه» که قرار بود در تاریخ ۳ آپریل ۲۰۲۰ (۱۵ حمل ۱۳۹۹) اکران شود تا تاریخ ۷ آگوست ۲۰۲۰ (۱۷ اسد ۱۳۹۹) اکرانش به تاخیر افتاد.
فلم‌‌نامه این قسمت را ویل گلوک نوشته و کارگردانی کرده است، جیمز کوردن، دیزنی ریدلی، مارگو رابی، الیزابت دبیکی، کالین موودی، دامنل گلیسون و رز بیرن از جمله بازیگران و صداپیشگان این فلم سینمایی هستند.
Fast and Furious 9
کمپانی «یونیورسال پیکچرز» نیز اعلام کرد که ویروس کرونا باعث شده این کمپانی اکران فلم «سریع و خشن ۹» را به زمان دیگری موکول کند.
یونیورسال پیکچرز اعلام کرد که این فلم قرار است بهجای اکران در تاریخ ۲۲ می ۲۰۲۰ (۲ جوزا ۱۳۹۹) با حدود یک سال تاخیر در تاریخ ۲ آپریل ۲۰۲۱ (۱۳ حمل ۱۴۰۰) اکران شود.
کارگردان این قسمت از فلم را جاستین لین بر عهده دارد و بازیگرانی از جمله وین دیزل، جان سینا، میشل رودریگز، جوردانا بورستر، سانگ کانگ، تایریس گیبسون، لوداکریس، ناتالی امانوئل، شارلیز ترون، هلن میرن، مایکل روکر، فرانسیس انگانو، اوسانا، کاردی بی، فین کول، آنا ساوی و وینی بنت در این قسمت به ایفای نقش پرداختهاند.