صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا باعث توقف تولید دنباله‌ های فلم‌ Avatar شد

ویروس کرونا باعث توقف تولید دنباله‌ های فلم‌ Avatar شد

جان لاندو در مصاحبه‌ی اخیرش تایید کرد که تولید دنباله‌های فلم‌ Avatar به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تا زمانی نامعلوم به تعویق افتاده است .
در تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که دنباله‌های فلم‌ Avatar (آواتار) به قربانی بعدی ویروس کرونا تبدیل شده است. جان لاندو، تهیه‌کننده‌ی پروژه، در گفت‌وگویی با وب‌سایت New Zealand Herald تایید کرد که تولید دنباله‌های فلم‌ «آواتار» به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است. براساس اعلام لاندو، فلم‌برداری این دنباله‌های مورد انتظار در شهرهای آوکلند و ولینگتون کشور نیوزیلند و اطراف آن در حال انجام بود. جان لاندو از زمان دقیق ادامه‌ی تولید دنباله‌های فلم‌ Avatar اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و درباره‌ی توقف تولید آن می‌گوید :
ما درگیر یک بحران جهانی هستیم و این مربوط‌ به صنعت فلم‌ نیست. فکر می‌کنم که همه‌ی ما باید در حد توان کاری انجام دهیم تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنیم .
با اینکه فلم‌برداری دنباله‌های Avatar متوقف شده است، اما جان لاندو امیدوار است که تیم جلوه‌های ویژه در استودیوی Weta Digital بتواند در این زمان به کار روی پروژه ادامه دهد. لاندو اظهار داشت که مشغول ارسال ویدیوهای بیشتر به وتا دیجیتال هستند تا این استودیو در زمان توقف فلم‌برداری همچنان بتواند روی جلوه‌های ویژه کار کند. براساس گزارش ورایتی، فلم‌برداری دنباله‌های فلم‌ «آواتار» از اواسط سال ۲۰۱۹ در استودیوی کومیو واقع در آوکلند و استودیوی استون استریت واقع در ولینگتون در حال انجام است. فلم‌ Avatar 2 (آواتار ۲) در تاریخ ۲۶ قوس ۱۴۰۰ (۱۷ دسامبر ۲۰۲۱)، فلم‌ Avatar 3 (آواتار ۳) در تاریخ ۱ جدی ۱۴۰۲ (۲۲ دسامبر ۲۰۲۳)، فلم‌ Avatar 4 (آواتار ۴) در تاریخ ۲۸ قوس ۱۴۰۴ (۱۹ دسامبر ۲۰۲۵) و فلم‌ Avatar 5 (آواتار ۵) در تاریخ ۲۶ قوس ۱۴۰۶ (۱۷ دسامبر ۲۰۲۷) روی پرده‌ی سینما خواهند رفت .
جیمز کامرون سکان هدایت هر چهار دنباله‌ی فلم‌ «آواتار» را در دست دارد و علاوه‌بر کارگردانی، در نگارش فلم‌نامه‌ی این فلم‌‌ها به جاش فریدمن، ریک جافا، آماندا سیلور و شین سالرنودر کمک می‌کند. همچنین سم ورثینگتون، زوئی سالدانیا، سی.سی.اچ. پاوندر، کلیف کرتیس، جیمی فلاترز، بریتین دالتون، ترینیتی بلیس، بیلی باس، فیلیپ گلجو، دوئن ایوانز جونیور، کیت وینسلت، دیوید تیولیس، جووانی ریبیسی، ژول دیوید مور، دیلیپ رائو، مت آلفردا، جک چمپیون، ادی فالکو، برندن کاول، میشل یئو، جامین کلمنت، سیگورنی ویور، استیون لانگ و اونا چاپلین در قسمت دوم فلم‌ «آواتار» نقش‌آفرینی می‌کنند. فلم‌ Avatar در سال ۲۰۰۹ روی پرده‌ی سینما رفت و با بودجه‌ی ۲۳۷ میلیون دالر‌ی توانست ۲.۷۹ میلیارد دالر‌ در سراسر جهان فروش کند و برای یک دهه به پرفروش‌ترین فلم‌ تاریخ سینمای جهان تبدیل شود. به دنبال موفقیت‌های این فلم‌، کامرون قراردادی برای تولید چهار دنباله‌ی آن با فاکس قرن بیستم امضا کرد.