صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ جدی ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره ترایبکای آنلاین برندگانش را شناخت

جشنواره ترایبکای آنلاین برندگانش را شناخت

در حالی که جشنواره فلم‌ ترایبکا ۲۰۲۰ به دلیل ویروس کرونا لغو شد، این جشنواره کار خود را به صورت آنلاین انجام داد و برندگان بخش رقابتی خود را معرفی کرد .
به نقل از هالیوود ریپورتر، فلم‌ «نیمی از آن» ساخته آلیس وو که اولین بار روز جمعه در شبکه نتفلیکس به نمایش درآمد، به عنوان برنده جایزه بنیانگذاران در بخش بهترین فلم‌ بلند داستانی آمریکا به عنوان برنده ترایبکا ۲۰۲۰ انتخاب شد .
برندگان دیگر جوایز این جشنواره که امسال برای نخستین بار به صورت آنلاین برگزار شد، «متنفر» از پولند و مستند «جوراب‌ها در آتش» بودند .
جشنواره ترایبکا اسامی برندگان را که به رأی داوران انتخاب شده بودند از طریق اینستاگرام خود اعلام کرد .
رابرت دنیرو و جین رزنتال بنیانگذاران این جشنواره در مراسمی مجازی شرکت کردند که ساعت ۷ بعداز ظهر به میزبانی برنامه‌ریز ترایبکا لورن هموندز برگزار شد. هیأت داوران نیز به صورت آنلاین اسامی برندگان امسال را اعلام کردند .
در میان این جوایز فلم‌ «آسیا» ساخته روتی پریبر سه جایزه برد که شامل جایزه نورا افرون که به افتخار این نویسنده و فلم‌ساز فقید اهدا می‌شود، جایزه بهترین بازیگر زن در فلم‌ داستانی بین‌المللی و جایزه بهترین فلم‌برداری بود .
جایزه بهترین فلم‌ داستانی بین‌المللی به یان کوماسا برای فلم‌ «متنفر» از پولند رسید و آینو موسیر تقدیر ویژه هیأت داوران را در همین بخش از آن خود کرد .
دیگر برندگان بخش بین‌الملل شامل جایزه بهترین بازیگر مرد برای نوپی هرناندز برای فلم‌ «کوکولوکو» و جایزه بهترین فلم‌نامه برای راشنات نیر بود .
در بخش رقابتی داستانی آمریکا «گاوچران‌ها» و «ماترنا» هر یک ۲ جایزه بردند: استیو زان جایزه بهترین بازیگر مرد و آنا کریگان جایزه بهترین فلم‌نامه را برد و آسول عبدولینا جایزه بهترین بازیگر زن و فلم‌ جایزه بهترین فلم‌برداری را دریافت کرد .
«جوراب‌ها در آتش» ساخته بو مک‌گوایر به عنوان بهترین مستند بلند انتخاب شد و «پسر شگفت‌انگیز» نیز تقدیر ویژه داوران در این بخش را دریافت کرد .
دیگر برندگان مستند شامل «۴۹۹» برای بهترین فلم‌برداری و «‌ٰ پدر پسر سرباز» برنده بهترین تدوین فلم‌ مستند شدند .
جایزه بهترین کارگردان جدید فلم‌ داستانی نیز به «هیچ کس نمی‌داند من اینجا هستم» ساخته گاسپار آنتیلو رسید .