صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افتتاح جشنواره «سن سباستین» با فلمی از وودی آلن

 افتتاح جشنواره «سن سباستین» با فلمی از وودی آلن

این بار دوم است که وودی آلن جشنواره را افتتاح می کند. نخستین بار در سال ۲۰۰۴ بود که توانست جایزه «دونوستیا» را برای فلم‌ «ملیندا و ملیندا» کسب کند .
فلم‌ وودی آلن آغازگر ۶۸مین جشنواره فلم‌ «سن سباستین» در ماه سپتامبر خواهد بود .
فلم‌ «فستیوال ریفکین» ساخته «وودی آلن» جشنواره «سن سباستین» را افتتاح می کند .
یازده ماه پیش ساختمان «کورسال» سن سباستین میزبان اعلام اولیه اکران فلم‌ وودی آلن بود که از سوی چپگراهای حزب باسکه بایکوت شده بود با این وجود با استقبال گرم شهردار و مردم سن سباستین روبرو شد .
این دومین بار است که وودی آلن جشنواره را افتتاح می کند. نخستین بار در سال ۲۰۰۴ بود که توانست جایزه «دونوستیا» را برای فلم‌ «ملیندا و ملیندا» کسب کند .
طی چهار دهه گذشته فلم‌ های «منهتن» «زلیگ» «راز قتل منهتن» «رُز ارغوانی قاهره» «امتیاز نهایی» «ویکی کریستینا بارسلونا» «هرچه نتیجه دار باشد» و«مرد بی منطق» از«وودی آلن» در فستیوال«سن سباستین» اکران شده اند .
وودی آلن کمدین، هنرپیشه، کارگردان، نویسنده و موسیقیدان آمریکایی است. آلن فعالیت حرفه ای خود را بعنوان نویسنده کتاب های طنز و سپس یک کمدین روی صحنه شروع کرد و سپس در دههٔ ۶۰ میلادی فعالیت فلم‌ سازی خود را شروع کرد. وی ۱۹ بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده است که این جوایز شامل یک جایزه اسکار «بهترین کارگردانی» برای فلم‌ «آنی هال» و سه جایزه اسکار «بهترین فلم‌نامه غیراقتباسی» است.