صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره فیلم شانگهای برگزار می‌شود

جشنواره فیلم شانگهای برگزار می‌شود

به نقل از روایتی، جشنواره بینالمللی فیلم شانگهای برنامه دارد تا اواخر همین ماه یعنی از ۱۸ تا ۲۷ جولای (۲۸ سرطان تا ۶ اسد) برگزار شود.
از دیگر رویدادهای صنعت سرگرمی چین میتوان به جشنواره تلویزیونی شانگهای و کنفرانس صنعت بازی «چاینا جوی» اشاره کرد که آنها نیز قرار است به زودی برگزار شوند.
برمبنای منابع خبری چینی، این کشور قصد دارد با وجود مشاهده شدن برخی از موارد ابتلا به کرونا در پکن و استان هیبی، رویدادهای سالانه را اجرا کند.
این در حالی است که سینماهای چین از ماه جنوری که بسته شدند هنوز باز نشدهاند هر چند شایعات حاکی از این است که آنها نیز در ماه جولای دوباره شروع به کار میکنند. ماه پیش مقامات گفته بودند که سینماها در مناطق کم خطر از نظر ابتلا به کرونا، میتوانند کارشان را دوباره از سربگیرند و با رعایت مقررات ایمنی شروع به کار کنند اما هنوز بخشنامههای رسمی محلی که این کار را ممکن کنند تنظیم نشدهاند. جشنواره بینالمللی فیلم شانگهای نیز هنوز هیچ تایید رسمی درباره بازگشت به کارش ارایه نکرده اما خبر شروع به کار آن به طور گسترده توسط نشریههای ملی و مجله دولتی کشور اعلام شده است. در عین حال خبرگزاری مهر ایران نیز چهارشنبه اعلام کرد که این فستیوال از ۱۸ تا ۲۷ (۲۸ سرطان تا ۶ اسد) جولای برگزار میشود. این مطلب در خبری درباره فیلم کاظم ملایی مطرح و بیان شد فیلم سینمایی «گورکن» وی در بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و سومین دوره جشنواره بینالمللی فیلم شانگهای به نمایش درمیآید. این در حالی است که پیشتر قرار بود این جشنواره از ۱۳ تا ۲۲ جون برگزار شود اما به دلیل اقدامات احتیاطی در مقابله با ویروس کرونا زمان برگزاری آن تا زمان نامعلومی به تعویق افتاد. احتمالا این جشنواره امسال بدون مهمانان خارجی برگزار شود زیرا چین با وجود برقراری پروازهای خارجی تقریبا ورود همه خارجیها را ممنوع کرده است. در سطح جهانی نیز برگزاری جشنوارههای فیزیکی بسیار نادر است و تنها جشنواره فیلم تایپه در تایوان از ۲۵ جون تا ۱۱ جولای و جشنواره مارسی فرانسه از ۷ تا ۱۳ جولای برنامه برگزاری خود را اعلام کردهاند. شانگهای با جمعیتی ۲۴ میلیون نفری هرگز از نظر کرونا در فشار شدید قرار نگرفت و به قرنطینه کامل نرفت.