صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سریال «ارباب حلقه‌ها» در نیوزیلند مجوز شروع دوباره گرفت

سریال «ارباب حلقه‌ها» در نیوزیلند  مجوز شروع دوباره گرفت

نیوزیلند اجازه داد تا تولید سریال تلویزیونی «ارباب حلقهها» و «کابوی بیباپ» دوباره از سر گرفته شود.
به نقل از روایتی، اعضای گروه ساخت سریال «ارباب حلقهها» برای آمازون پرایم ویدیو و «کابوی بیباپ» نتفلیکس اجازه یافتند تا در نیوزیلند کار تولید این ۲ سریال را از سر بگیرند. ۵ پروژه دیگر نیز در کنار این ۲ پروژه از همین مجوز برخوردار شدند.
وزیر تجارت، نوآوری و استخدام نیوزیلند اعلام کرد اعضای ۷ پروژه بینالمللی اجازه یافتند تا از دیگر کشورها وارد نیوزیلند شوند و کارشان را از سر بگیرند.
پیش از این اعضای ساخت ادامههای «آواتار» و «قدرت سگ» نیز وارد این کشور شده و کارشان را از سر گرفته بودند.
در مجموع ۲۰۶ بازیگر و اعضای گروه ساخت و ۳۵ تن از افراد خانوادههای آنها اجازه یافتهاند تا در دوره ۶ ماهه آینده در این کشور کار تولید فلم را انجام دهند.
گفته شده با شروع کار این پروژهها ۳ هزار شغل جدید در نیوزیلند ایجاد میشود و ۴۰۰ میلیون دالر به اقتصاد این کشور کمک میشود.
کار تولید سریال «ارباب حلقهها» در اوکلند در حال انجام بود که شیوع کرونا رخ داد. شماری از اعضای ساخت سریال در نیوزیلند ماندند و به قرنطینه رفتند و برخی به خانههایشان در آمریکا برگشتند و حالا دارند دوباره به نیوزیلند مراجعت میکنند.
گفته شده ۹۳ تن از اعضای گروه ساخت و ۲۰ تن از افراد خانواده آنها برای تولید این سریال به نیوزیلند برمیگردند. رابرت آرامایو، اوین آرتور و نازنین بنیادی بازیگران این سریال از جمله این چهرهها هستند.
«کابوی بیباپ» هم اقتباسی از یک سریال انیمه علمی تخیلی جاپانی است که نتقلیکس در دست دارد و هرچند هنوز تولید آن شروع نشده اما ۱۹ عضو گروه ساخت و ۹ عضو خانوادهشان وارد نیوزیلند میشوند تا این کار را آغاز کنند. هنوز زمان اکران این سریال اعلام نشده است.