صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره فلم‌ پالم اسپرینگز هم به تعویق افتاد

جشنواره فلم‌ پالم اسپرینگز هم به تعویق افتاد

جشنواره فلم پالم اسپرینگز دوره بعدی اش را تا فبروری ۲۰۲۱ به تعویق انداخت.
به نقل از ورایتی، سازمان دهندگان جشنواره بینالمللی فلم پالم اسپرینگز اعلام کردند سی و دومین دوره این رویداد سینمایی تقریباً ۲ ماه به تعویق افتاده و از ۲۵ فبروری تا ۸ مارچ ۲۰۲۱ (۷ تا ۱۸ حوت ۱۳۹۹) برگزار میشود.
این جشنواره که قرار بود از ۷ جنوری (۱۸ جدی) به روال هر سال کار خود را شروع کند گفته است این تصمیم برای اطمینان از سلامت و امنیت همکاران، کادر، فلمسازان مهمان و شرکتکنندگان گرفته شده است تا بتوانند خاطراتی به یاد ماندنی و لذتبخش از فستیوال را با خود به همراه ببرند.
این جدیدترین تغییری است که در زمان برگزاری جشنوارههای سینمایی به دلیل شیوع ویروس کرونا رخ داده است.
جشنواره پالم اسپرینگز یکی از نقاط اصلی در فصل و چرخه اهدای جوایز سینمایی است و معمولاً هفته نخست ماه جنوری برگزار میشود.
دوره ۲۰۲۱ به این ترتیب هفت هفته پیش از برگزاری اسکار برگزار میشود.
مراسم اهدای جوایز اسکار نیز به تعویق افتاده و ماه پیش اعلام شد نود و سومین دوره برگزاری این مراسم با دو ماه تاخیر ۲۵ آپریل (۵ ثور) برگزار میشود.
جوایز پالم اسپرینگز امسال که در ماه جنوری برگزار شد جایزه اصلی خود را به فلم «قد بلند» داد و جایزه مستند هم به «صحبت درباره درختان» رسید. جوایز بازیگری نیز به بارتوس بیلنیا از فلم «کالبد مسیح» و هلنا زنگل از فلم «تخریب کننده سیستم» رسید. «انگل» هم جایزه فلمنامه را از هیات داوران فیپرشی منتقدان بینالمللی فلم دریافت کرد.