صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سه بهترین فلم‌‌ عاشقانه

سه بهترین فلم‌‌ عاشقانه

بهترین فلم‌‌های عاشقانه همیشه ترکیبی جذاب از شادی، غم، عشق و تنفر بودهاند، این یعنی همان زندگی رنگارنگی که همه ما آرزوی آن را داریم و قطعا همه ما با هر سلیقه و درکی از سینما از تماشای این زندگی رویایی و هنری لذت خواهیم برد.
تولد یک ستاره - A Star Is Born
فلم «تولد یک ستاره» محصول سال 2018 با بازی بردلی کوپر و لیدی گاگا یکی از بهترین فلم های عاشقانه دهه اخیر و نگین درخشان سال 2018 بود و بلافاصله بعد از به نمایش درآمدن به فلم مورد علاقه خیلی از دوست داران سینما تبدیل شد.
تولد یک ستاره ترکیبی فوقالعاده از موسیقی و سینما است، لیدی گاگا خواننده معروف آمریکایی به همراه بردلی کوپر یک آلبوم موسیقی مخصوص این فلم منتشر کردند و جالب است بدانید تک آهنگ Shallow از همین آلبوم هفتهها محبوب ترین موسیقی دنیا بود و جالب تر اینکه همهی کنسرتهای فلم به صورت کاملا واقعی و زنده فلم برداری شدهاند همهی بینندههای کنسرت بلیط خریدهاند و در کنسرت حاضر شدهاند و بعد از تماشا باور نمیکنید که یک کنسرت واقعی تا این اندازه سینمایی و جذاب برگزار شده باشد.
دیگر نکتهی حیرت آورِ فلم خوانندگی بردلی کوپر به عنوان یک بازیگر محبوب آمریکایی و از طرفی بازیگریِ لیدی گاگا به عنوان یک خواننده محبوب است.
هر دو نه تنها در حرفه اصلی خود بی نظیر هستند بلکه فقط برای بازی در این فلم دو مورد از سخت ترین و پر رقابت رشتههای هنری دنیا یعنی خوانندگی و بازیگری را در مدت کوتاهی آموختهاند بخصوص بردلی کوپر که به سختی میتوان باور کرد تنها با 6 تا 8 ماه تمرین چنین صدای جذابی را پرورش داده باشد با اطمینان میتوان گفت بعد از شاهکارِ تولد یک ستاره بردلی کوپر آمادگی این را داشت که به سادگی بازیگری را کنار گذاشته و به عنوان یک خواننده حرفهای زندگی کند.
اما اصل مطلب بخش عاشقانه فلم است، زمانی که لیدی گاگا و بردلی کوپر در کنار یکدیگر در فلم «تولد یک ستاره» قرار گرفتند هر دوی آنها در زندگی شخصیِ خود درگیر رابطههای بسیار جدی بودند لیدی گاگا نامزدِ کریستیانو کارینو بود و بردلی کوپر سالها بود که با ایرینا شایک در رابطه بود و حتی از این رابطه صاحب یک دختر شده بود، اما بلافاصله بعد از به نمایش درآمدن فلم همهی هوا دارن قانع شده بودند که امکان ندارد یک عشق ساختگی درون فلم انقدر طبیعی به نظر برسد.
همهی این سکانسها که انقدر واقعی به نظر میرسند فقط حاصل هنر بازیگری باشند، بعد از مدتی و بخصوص بعد از اجرای این دو ستاره در مراسم اسکار در کنار یکدیگر، هواداران بیشتر از همیشه اعتقاد داشتند که این عشق واقعی است و فقط مربوط به فلم نیست.
هرچند لیدی گاگا و بردلی کوپر دائم این صحبتها را رد میکردند اما بعد از مدتی هردوی آنها از رابطههای طولانی مدت و جدی خود خارج شدند و بعد هم از یک منبع ناشناس اطلاعاتی به دست آمد که لیدی گاگا به عشق خودش به بردلی کوپر اعتراف کرده و مشخص شد که چرا عشق درون فلم انقدر واقعی به نظر میرسد؛ هرچند بردلی کوپر و لیدی گاگا هیچگاه به هم نرسیدند اما جالب اینجاست که فلم A Star Is Born فقط بخشی از یک داستان عاشقانه واقعی است که بین دو انسان واقعی اتفاق افتاد.

دفترچه خاطرات - The Notebook
فلم‌‌های عاشقانه  هیچوقت قدیمی نخواهند شد زیرا مفهوم ومعنی عشق هم هیچوقت تغییری پیدا نمیکند و هرکس با توجه به ذهنیت خودش نسبت به این مسئله برخورد میکند. فلم دفترچه خاطرات برای دوستداران سینمای عاشقانه همیشه یک اثر بی نظیر خواهد ماند فلمی که 15 سال از اکران آن میگذرد ولی هنوز هم زیبایی خود را حفظ کرده است.
این فلم احساسات شما را تحت تاثیر میگذارد و با بازی بازیگران این فلم حس زیبایی از عشق بین نقش های اصلی را به نمایش میگذارد. رایان گالسیگ جوان که تازه کار خود را به عنوان بازیگر شروع کرده است و ریچل آن مکآدامز که دومین فلم خود را برای بازی شروع کرده بود. تاثیر احساسی این فلم تا حدی زیاد بود که شخصیتهای اصلی فلم بعد از اتمام فلم چند سال عاشق یکدیگر بودهاند.
موسیقی متن فلم بسیار تاثیرگذار است و همین تاثیرگذاری ساختار زیبا و رمانتیکی را به فلم داده است و هم سنگینی سبک عاشقانه را حس میکنید و هم درد مشکلات بین شخصیتهای فلم را، این اثر از روی روانی به همین اسم که به وسیله نیکلاس اسپارکس نوشته شده ساخته شده است و کارگردانی آن را نیک کاساوتیس بر عهده داشته است.
داستان کلی فلم در مورد الی (ریچل مکآدامز) میباشد که برای تفریح تابستانی به یک شهر کوچک میرود و در آنجا با نوآ (رایان گاسلینگ) آشنا میشود و داستان عاشقانه بین این دو شخصیت شروع به شکل گیری میکند ولی چندی نمیگذرد که مشکلات بر سر راه آنها پدیدار میشود و این مشکلات تا جایی پیش میرود که خاطرات این دو عاشق از همدیگر بسیار کمرنگ میشود.

500 روز سامر - Days of Summer
500 روز سامر با بازی Zooey Deschanel و Joseph Gordon-Levitt یک داستان عاشقانه معمولی نیست، این فلم پیچیدگیهای یک رابطه عاشقانه را به ساده ترین زبان ممکن نشان میدهد، رابطهای که در نگاه یکی کاملا بی نقص است و از نگاه طرف مقابل در اوج تزلزل به سر میبرد و وقتی از نگاه هر دو طرف به قضیه نگاه میکنیم کاملا قانع میشویم که هر دو طرف حق دارند چنین برداشتی از رابطهی خود داشته باشند.
500 روز سامر ساده و زیباست به واقعیت بسیار نزدیک است و راستش را بخواهید خود فلم بارها ادعا میکند که این داستان یک داستان عاشقانه نیست ولی درواقع 500 روز سامر نگاهی جدید به یک داستان عاشقانه است نگاهی که نشان میدهد عشق چگونه میتواند همه چیز را شاعرانه جلوه دهد، این فلم معنیه واقعیِ عشق شما را کور میکند را به نمایش میگذارد، این فلم یک درس واقعی برای عبور از رابطههای محکوم به مرگ است درسِ عبور کردن از کسی که قرار نیست مال شما باشد.
فلم ریتم بسیار خوبی دارد و تا پایان پر انرژی و جذاب باقی میماند برخلاف بسیاری از فلم‌‌های عاشقانه 500 روز سامر تقریبا در تمام طول فلم نسبتا شاد و حتی میتوان گفت کمی کمدی است.