صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برگزاری وبینار سراسری شعر غدیر در افغانستان

برگزاری وبینار  سراسری شعر غدیر  در افغانستان

به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم، وبینار سراسری شعر غدیر با حضور شاعران آئینی افغانستان، با مشارکت نمایندگیهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات، کابل و مزارشریف برگزار گردید.
برگزاری وبینار سراسری شعر غدیر در افغانستان
هرات: علی اصغر رضایی دستجردی، رایزن فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات میگوید که در راستای بزرگداشت ازعید سعید غدیر خم و با هماهنگیهای صورت گرفته، مصادف با عیدالله الاکبر، وبیناری تحت عنوان «وبینار سراسری شعر غدیر» با حضور شاعران آئینی افغانستان، از سوی نمایندگیهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان برگزار شد.
به گفته وی، در این بزم ادبی چهرههای مطرح شعر معاصر افغانستان چون افتخار احمد امیری، شاعر آئینی و عبدالرازق مرادی، شاعر و استاد دانشگاه از هرات، استاد صفرمحمد محمدی، شاعر آئینی و آقای میرزایی، شاعر جوان از کابل، عاطف کابلیان، شاعر و نویسنده و استاد دانشگاه و سید شاه حسینی، شاعر جوان از ولایت بلخ افغانستان حضور داشتند.
رضایی همچنان علاوه نمود: در این وبینارغزلی زیبا و پر محتوا از سوی افتخار احمد امیری، شاعر آئینی و از اعضای فعال کانون قرآن و عترت ولایت هرات تقدیم عاشقان امیر مومنان حضرت علی علیه السلام شد.
به گفته این فعال فرهنگی در هرات، در ادامه این نشست شاعرانه، قصیده زیبایی از منظر وحدت و همدلی به مناسبت این عید فرخنده از سوی عبدالرازق مرادی، شاعر و استاد دانشکده ادبیات دانشگاه هرات قرائت گردید.