صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

درخواست برای تحریم فلم‌ مولان شرکت دیزنی

درخواست برای تحریم فلم‌ مولان شرکت دیزنی

مولان، که یکی از اولین اکرانهای بزرگ فلم از زمان تعطیلی سینماها به دلیل همهگیری ویروس کرونا است با اعتراض مواجه شده و درخواست تحریم این فلم مطرح شده است. این فلم که تولید کمپانی دیزنی است با درخواست تحریم در برخی از کشورهای آسیایی روبرو شده است.
لیو ییفی، ستاره این فلم اکشن، اولین بار سال گذشته با اظهارنظرهایی در حمایت از پلیس هنگکنگ که به اعمال خشونت علیه معترضان طرفدار دموکراسی در این کشور متهم است، باعث برانگیختن خشم هوادارانش شد و حال فعالان تایلندی و تایوانی هم گفتهاند که کسی به تماشای فلم مولان نرود. لیو ییفی، بازیگر چینی الاصل آمریکایی این فلم ، در زمان وقوع ناآرامیهای گسترده در هنگکنگ ، متنی از روزنامه دولتی خلق در شبکه اجتماعی “ویبو” به اشتراک گذاشت. در این متن آمده: “من از پلیس هنگکنگ حمایت میکنم. حال همه شما میتوانید به من حمله کنید. حیف هنگ کنگ.” به فاصله کمی “مولان را بایکوت کنید” در توییتر ترند شد. لیو ییفی، ستاره فلم از پلیس هنگکنگ در مقابل معترضان طرفدار دموکراسی حمایت کرد
پس از آن جاشوا وونگ، فعال سرشناس در توییتی گفت: “هر کسی که به حقوق بشر اعتقاد دارد، مولان را بایکوت کند.” به گفته این فعال، کمپانی دیزنی و سایر استودیوهای فلمسازی هالیوود “دربرابر پکن تعظیم میکنند” و فلم‌‌ها را با دستکاری در فلمنامهها و ملیت شخصیتها، سانسور میکنند تا از پخش فلم‌‌ها در چین که در حال حاضر دومین بازار بزرگ فلم جهان است، اطمینان حاصل کنند.”
نسخه اصلی فلم مولان در سال ۱۹۹۸ اکران شد و براساس افسانهای چینی ساخته شده که قدمت آن به قرنها قبل برمیگردد.