صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۰ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعلام زمان برگزاری جوایز انجمن نویسندگان آمریکا

اعلام زمان برگزاری جوایز انجمن نویسندگان آمریکا

انجمن نویسندگان آمریکا تاریخ برگزاری هفتاد و سومین دوره جوایز خود را اعلام کردند.
به نقل از روایتی، هفتاد و سومین دوره جوایز انجمن نویسندگان آمریکا برای برگزاری در تاریخ ۲۱ مارچ ۲۰۲۱ (یکم حمل ۱۴۰۰) ۵ هفته پیش از مراسم اسکار، تنظیم شده است.
انجمن نویسندگان این موضوع را اعلام کرد و گفت ثبت آثار برای فلمنامههای بلند در بخشهای غیر اقتباسی، اقتباسی، مستند و در بخش تلویزیونی برای سریالهای درام و کمدی و همینطور بخش جدید رادیو-تلویزیون و رسانه جدید قابل انجام است.
این انجمن تایید کرد که در روز سوم فبروری نامزدهای بخش تلویزیون، رسانه جدید و اخبار را اعلام خواهد کرد. نامزد فلمنامههای سینمایی نیز در تاریخ ۱۶  فبروری (۲۸ دلو) اعلام میشوند. برای بخش فلمنامه آثار سینمایی، فلمها باید به مدت یه هفته در سینماهای لس آنجلس از تاریخ ۱ جنوری ۲۰۲۰ تا ۲۸  فبروری ۲۰۲۱ به نمایش گذاشته شده باشند.
مدتی قبل از آن روایتی اعلام کرده بود که اکادمی اسکار به دلیل ویروس کرونا به تعویق این دوره جوایز فکر میکند. پس از ان آکادمی علوم و هنرهای سینمای در ماه جون اعلام کرد که نود سومین دوره جوایز اسکار دو ماه به عقب افتاده و به این ترتیب در ۲۵ اپریل ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.
جوایز انجمن نویسندگان هم جا پای آکادمی اسکار و گلدن گلوب و همینطور جوایز انجمنهای دیگر مثل انجمن بازیگران، انجمن کارگردانها و همچنینی جوایز بفتا گذاشت که به دلیل وضعیت شیوع کرونا تاریخ برگزاری و همینطور تاریخ واجد شرایط شدن آثار را تغییر دادند. انجمن نویسندگان هنوز محل برگزاری این جوایز را اعلام نکرده است.
جایزه بهترین فلمنامه غیر اقتباسی این رویداد در دوره به فلم سینمایی «انگل» و بهترین فلمنامه اقتباسی نیز به فلم «خرگوش جوجو» رسید. فلم سینمایی «انگل» در اسکار هم جایزه بهترین فلم را دریافت کرد و تاریخ ساز شد.