صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جنگ با پدربزرگ» به صدرنشینی «انگاشته» پایان داد

«جنگ با پدربزرگ» به صدرنشینی «انگاشته» پایان داد

فلم سینمایی «جنگ با پدربزرگ» با نقش آفرینی رابرت دنیرو، به سلطه چند هفتهای «انگاشته» در گیشه آمریکا پایان داد.
فلم سینمایی «جنگ با پدربزرگ»، کمدی خانوادگی به کارگردانی تیم هیل توانست با ۳.۶ میلیون دالر به صدر گیشه آمریکا برسد. این فروش کافی بود که «انگاشته» کریستوفر نولان بعد از مدتها به رتبه دوم سقوط کند.
«انگاشته» که ششمین هفته اکران را پشت سر میگذارد، ۲.۱ میلیون فروخته تا با عملکرد نا امید کننده در گیشه آمریکا مجموعا به فروش ۴۸.۳ میلیون دالری برسد. این فلم البته در گیشه کشورهای خارجی فروش قابل قبولی داشته و مرز ۲۷۵ میلیون دالر را رد کرده است.
فلم سینمایی «جنگ با پدربزرگ» که قرار بود در سال ۲۰۱۸ اکران شود، داستان یک پدربزرگ ۷۰ ساله است که با نوه اش بر سر یک اتاق دچار مشکل میشود و ماجراهایی در بین آنها رخ میدهد. این فلم توانسته مخاطبان جدید زیادی را به سینما جذب کند. طبق آمار هالیوود ریپوتر از میان کسانی که بلیت این فلم را خریده اند، ۴۶ درصد آنها برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا پا به سینما گذاشته اند.
کمپانی دیزنی در گیشه این روزها سه فلم در حال اکران دارد که «شعبده بازی» اثر کلاسیک این شرکت، با ۱.۲ میلیون دالر، در هفته دومی که بازاکران میشود توانست به رتبه سوم پرفروشهای هفته برسد. «جهش یافتههای جدید» و «نامتعادل» فلمهایی دیگری هستند که در رتبههای بعدی قرار گرفتند.
در کل، این هفته گیشه هالیوود از آنجایی که سینمای زنجیرهای رگال تمام شعبههای خود به جز ۷ مورد را به دلیل نبود محصولات جدید تعطیل کرده است، هفته بی جانی بوده است. طبق گفته رویترز در دوران همه گیری ویروس کرونا و بسته بودن بازارهای مهمی مثل نیویورک و لس آنجلس، از سال ۱۹۸۸ این کمترین میزان فروش برای فلم صدرنشین است.