صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«دزد صادق» در صدر گیشه آمریکا نشست

«دزد صادق» در صدر گیشه آمریکا نشست

تریلر «دزد صادق» با بازی لیام نیسن در صدر فروش گیشه سینماهای آمریکا جای گرفت.
«دزد صادق» با فروش ۳.۷ میلیون دالر در اولین آخر هفته اکرانش توانست در صدر گیشه فروش جای بگیرد. با این حال این مبلغ از پایینترین فروشها برای فلمی است که در جایگاه نخست جای میگیرد. «تنت» کریستوفر نولان در جایگاه دوم و کمدی «جنگ با پدربزرگ» با بازی رابرت دنیرو در جایگاه سوم جای گرفتند.
«دزد صادق» به کارگردانی مارک ویلیامز درباره یک سارق بانک با بازی لیام نیسن است که تلاش میکند تا پولهای ربوده شده را تحویل پلیس دهد زیرا در دام عشق گرفتار آمده و قصد دارد زندگی سالمی را در پیش بگیرد اما زمانی که متوجه میشود پلیس فدرال از او نیز فاسدتر است تصمیم میگیرد اسمش را از لیست مجرمین پاک کند.
دیگر بازیگران این فلم کیت والش، جای کورتنی، جفری داناوان، جفری رایت، آنتونی راموس و رابرت پاتریک هستند.
«تنت» اکنون هفت هفته فروش را پشت سر گذاشته و این هفته فروشی ۱.۶ میلیون دالری را ثبت کرد تا مجموع فروشش در آمریکا به ۵۰.۶ میلیون دالر برسد. این فلم این هفته در بازار بینالمللی نیز ۵ میلیون دالر دیگر فروخت و مجموع فروشش را به ۳۳۳.۹ میلیون دالر رساند.
در هر حال گیشه سینماها یک هفته آرام دیگر را پشت سر گذاشت و این در حالی است که سینماهایی که بازگشایی شدهاند ساعت کارشان را کاهش دادهاند یا حتی دوباره بسته شدهاند چون تماشاگر کمی دارند. در عین حال یکی از دلایل کاهش فروش نبودن فلمهای پرکشش است.
استدلال مالکان سینماها این است که منصفانه نیست که سینمادوستان را از رفتن به سینماها باز داریم و با تولیدات تازه از استودیوهای اصلی باید علاقه مخاطبان را برانگیخت. در همین حال کمپانیهای هالیوودی بیشتر تمایل دارند تا فلمهای بزرگشان را برای زمانی نگه دارند که بازار به حالت عادی برگشته باشد زیرا هنوز ۲ بازار بزرگ سینمای آمریکا یعنی نیویورک و لس آنجلس شروع به کار نکردهاند.
با محاسبه فروش فلم «دزد صادق» در سینماهای کانادا فروش اولین آخر هفته این فلم در مجموع ۴.۲ میلیون دالر بوده است. این فلم با امتیاز ۸۸ درصد در سایت راتن تومیتوز با اقبال روبه رو شده است.