صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۹ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره‌ی اسب طلایی؛ اسکار چینی به یک کمدی عاشقانه اهدا شد

جشنواره‌ی اسب طلایی؛  اسکار چینی به یک کمدی عاشقانه اهدا شد

جوایز اسب طلایی که به عنوان نسخه چینی زبان جایزه اسکار شناخته میشود، برگزیدگانش را معرفی کرد.
به گزارش رویترز، یک بازیگر باسابقه و یک کمدی رمانتیک روز شنبه در مراسم اهدای جوایز اسب طلایی، نسخه چینی زبان اسکار جهان، موفق ظاهر شدند و جوایز این رویداد را دریافت کردند. کشور چین برای دومین سال به دلیل اختلافات سیاسی در این جوایز حضور نداشت.
فلم سینمایی «عشق گمشدهی من» یک فلم تایوانی بود که در این مراسم پنج جایزه از جمله بهترین فلم و کارگردانی را دریافت کرد. اما گرمترین استقبال از بازیگر کهنه کاری به نام چن شو فانگ ۸۱ ساله صورت گرفت که بیش از شش دهه در سینما فعالیت داشته است.
او در این رویداد دو جایزه متفاوت دریافت کرد. جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فلم «مستاجر عزیز» و جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای فلم «زنان کوچک و بزرگ» که هر دوی آنها درامهای خانوادگی بودند. این بازیگر نه تنها پیش از این موفق به کسب این جایزه نشده بود، بلکه هیچگاه نتوانسته بود در این جوایز نامزد شود. او در هنگام دریافت جایزه اش گفت اگرچه دیگر نمیتوانم راه بروم اما از کارگردان میخواهم که نقش یک ویلچری را برای من بنویسد.
مسئولان سینمای چین از حضور و شرکت کردن فلمهای این کشور در این رویداد تایوانی که از سال ۱۹۶۲ در این کشور برگزار میشود جلوگیری کردند. این تصمیم زمانی صورت گرفت که کارگردان تایوانی در مورد استقلال رسمی تایوان اظهار نظر کرد.
جوایز اسب طلایی امسال در مقابل تماشاگران به صورت حضوری برگزار شد و به نظر میرسد تایوان در کنترل همه گیری کرونا موفق بوده است. چندین ستاره برجسته از جمله انگ لی، کارگردان برنده اسکار، که برای حضور در این مراسم به تایوان رفته بودند، باید قرنطینه ۱۴ روزه را پشت سر میگذاشتند.