صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۹ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم جدید سنجی دت با موضوع افغانستان از نتفلیکس پخش می‌شود

فلم جدید سنجی دت با موضوع افغانستان از نتفلیکس پخش می‌شود

افغانستان ما: سنجی دت هنرپیشهی معروف سینمای هند که برای بسیاری از افغانها چهرهی آشناست، این بار در فلم تورباز نقش یک داکتر بازنشستهی نظامی را بازی کرده است که تلاش دارد کودکان افغان در کمپ مهاجران را به کرکت تشویق کند. او در فلم پانی پت نقش احمدشاه ابدالی را برعهده داشت؛ فلمی که نشر تریلر آن در افغانستان جنجال زیادی را به پا کرد. «تورباز» روز یازدهم دسامبر از طریق نیفلیکس پخش خواهد شد. سنجی دت در تویترش ضمن اعلام این خبر نوشته است: «زمانی که انسان های خوب دست به کار نمیشوند، انسان بد پیروز میشوند».
ویدیوی معرفی این فلم که به تازگی نشر شده، ناصر خان (سنجی دت) را نشان میدهد که به کودکان افغان وعده میسپارد که به آنان بازی کرکت را یاد خواهد داد. ناصر خان به این باور دارد که این کودکان قربانی تروریزم استند. یک گروه تروریستی  میخواهد این کودکان مهاجر را برای انجام حملات انتحاری تربیه کند. ناصر خان در برابر این گروه به مقابله میپرازد و ادعا میکند که برداشت آنها از اسلام نادرست است. گریش ملیک کارگردان این فلم، در سال 2016 گفته بود: « ما در مورد حملات انتحاری و کشتار در جهان زیاد میشنویم، که بیشتر از کودکان در حملات انتحاری استفاده می گردد و من می خواهم در این فیلم شیوه ای انجام این کار را بیان کنم.»
نقش مرکزی دیگر در این فلم را نرگس فخری بازی میکند. او بهعنوان یک زن افغانی که مسوولیت یک موسسه امداد را به عهده دارد و ناصر خان را در رسیدن به هدفش کمک میکند، در این فلم ظاهر شده است. پرانش چوپرا و همایون شمس خان از بازیگران دیگر این فلم است. «تورباز» توسط راجو چدا و راهول مترا تولید شده است. طبق معلومات بالییود، بیشتر بخشهای این فلم در شهر بشکیک، پایتخت قزاقستان فلمبرداری شده که جغرافیایی شبیه افغانستان را به تصویر میکشد.
سنجی دت گفته است از اینکه در چنین داستانی قوی ظاهر میشود، بسیار خوشحال است. او همچنین بیان کرده که داستان تورباز با واقعیتهای افغانستان نزدیک است.