صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۶ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انیمیشن «شیطان کُش» پرفروش ترین فلم تاریخ سینمای جاپان شد

انیمیشن «شیطان کُش»  پرفروش ترین فلم  تاریخ سینمای جاپان شد

به گزارش هالیوود ریپورتر، به لطف سطح پایین ابتلا به بیماری کووید 19 در جاپان که باعث شد سینماهای این کشور کاملاً فعال باشند، انیمیشن بلند سینمایی «شیطان کش» تمام رکوردهای مهم تاریخ گیشه سرزمین آفتاب تابان را شکست و به یک پدیده فرهنگی گریزناپذیر در این کشور تبدیل شد.
با خلق و اکران این فلم، سلطنت نزدیک به دو دهه «هایائو میازاکی» در صدر رده بندی باکس آفیس جاپان به پایان رسید.
فلم پرفروش انیمیشن «شیطان کش «Runaway Demon Slayer the Movie: Mugen Train » در آخر هفته به بزرگترین موفقیت در گیشه جاپان تبدیل شد و فلم محبوب میازاکی شهر اشباح (Spirited Away )  محصول سال 2001 را به جایگاه دوم کشاند. طبق گفته توزیع کننده آن «Aniplex »، از روز یکشنبه، انیمیشن «شیطان کش» مبلغ 32.47 میلیارد ین معادل 313.9 میلیون دالر درآمد کسب کرده و «شهر اشباح» میازاکی در مجموع 31.68 میلیارد ین به دست آورده است. این فلم محبوب و پرطرفدار هایائو میازاکی در زمان انتشار اولیه خود در سال 2001 توانست 30.8 میلیارد ین درآمد کسب کند.
«شیطان کش» در سالی که سینمای جهان در تلاطم بحران کرونا دست و پا می زند، برای صنعت فلم جهانی موفقیتی کم نظیر بوده است. این فلم از زمان افتتاحیه در 16 اکتبر در جاپان رکورد زده است، از جمله بزرگترین درآمد ناخالص یک روزه 1.2 میلیارد ین معادل 11.3 میلیون دالر و بزرگترین تعطیلات آخر هفته سه روزه 4.6 میلیارد ین معادل 44 میلیون دالر در گیشه فروش داشته است.
«شیطان کش» همچنین با عبور از 10 میلیارد ین و 100 میلیون دالر، سریعترین فروش فلم تاریخ گیشه جاپان را به خود اختصاص داد و تنها در 10 روز به این رکورد رسید (گیشه جاپان به خاطر نگه داشتن طولانی مدت و کسب مداوم عناوین برتر در هفته ها و ماه ها معروف است) اقدام انیمیشن زنده CG این فلم نیز با موفقیت 21 میلیون دالری به بزرگترین فلم جاپان در پخش آی مکس تبدیل شد.
این فلم انیمیشن بر اساس یک مانگای (کتاب های کمیک یا ابرقهرمانی مصوّر جاپانی) محبوب در سال 2016 توسط هنرمند جاپانی «کیوهارو کوتوگه» ساخته شد. اما این پروژه به یک پدیده فرهنگی پاپ تبدیل نشد تا اینکه در یک مجموعه انیمیشن برای تلویزیون اقتباس شد. این مجموعه 26 قسمتی که توسط استودیوی «Ufotable » مستقر در توکیو تولید شد، در سال 2019 از توکیو MX و کانال های دیگر پخش شد، اما با پخش مجدد آن از نتفلیکس و «فوجی تی وی» به یک فلم موفق تبدیل شد. محبوبیت این مجموعه علاقه به مانگا را دوباره جلب کرد و آن را تبدیل به یکی از پرفروش ترین ها کرد. از ماه دسامبر، سری مانگاهای «شیطان کش» نزدیک به 120 میلیون نسخه فروش کرده است.