صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۷ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ از سینما حذف خواهد شد؟

ترامپ از سینما  حذف خواهد شد؟

بعد از تعلیق رسمی دونالد ترامپ از توییتر، فیسبوک و انستاگرام، عده زیادی درخواست حذف دیجیتالی او از فلم سینمایی «تنها در خانه ۲» را داده اند. ترامپ پیش از آنکه رئیس جمهور شود در تعدادی از برنامه ها و فلمهای تلویزیونی حاضر شده که یکی از آنها فلم تنها در خانه با بازی مکال کالکین بوده است.
در سکانسی کوتاه از این فلم که در هتل پلازا فلمبرداری میشود، شخصیت کوین گمشده و به دنبال لابی هتل میگردد که با دونالد ترامپ روبرو میشود و در پیدا کردن لابی از او کمک میگیرد. این در حالی است که چند وقت پیش کارگردان فلم اعلام کرد که ترامپ خودش را برای بازی در فلم تحمیل کرده و در ابتدا قرار نبود او در فلم بازی کند.
پیش از این هم حضور کوتاه ترامپ در این فلم توسط شبکه کانادایی حذف شده بود که پاسخ وی را در پی داشت؛ اما این شبکه اعلام کرد این اقدام را برای ایجاد زمان کافی برای تبلیغات انجام داده است.
پیشنهادهای زیادی داده شده تا ترامپ به صورت دیجیتالی از فلم حذف شود و کریستوفر پلامر، بازیگر کانادایی جایگزین وی شود. پلامر در فلم سینمایی «تمام پولهای جهان» در سال ۲۰۱۷ جایگزین کوین اسپیسی شده بود.
این رویکرد از سوی شماری از چهرههای مشهور سینما و سرگرمی با استقبال روبه رو شد و بلافاصله به آن واکنش نشان دادند.
استیون کینگ از جمله چهرههای مشهور در توییتر نوشت: توییتر سرانجام از دروغهای مزخرف ترامپ خسته شد و پلتفرمش را گرفت. خوب است. افتخار میکنم که کاربر توییتردوستی هستم. مارک رافلو بازیگر با ارسال یک توییت از این شبکه اجتماعی تشکر کرد و ساشا بارون کوهن نیز نوشت: توییتر خلاصه ترامپ را بست! ما این کار را کردیم!
بت میدلر نوشت: خوب همانطور که همه میدانید دیگر تمام شد. ترامپ از توییتر بیرون انداخته شد و دیگر نمیتواند از اینجا برای تشویق به خشونت استفاده کند.
جفری رایت نوشت: هورا و مارک همیل نوشت: حالا امروز چیکار می کنی؟
آیس –تی با اشاره به اینکه خیلیها چنین درخواستی کرده بودند، نوشت: من این کار را کردم.
جولیا لویی-دریفوس هم نوشت: چرا اینقدر طولش دادید؟
کوین مکهیل درباره ضرورت انجام این کار نوشت: این حرکت به آزادی بیان یا سانسور مربوط نیست. در مورد حافظت از جان آدمهاست. حرفهای ترامپ به طور مستقیم موجب مرگ پنج نفر و حمله به ساختمان کنگره شد. توییتر و دیگر کمپانیهای تکنولوژی باید همواره هر کسی که خشونت را ترویج میکند ببندند ... .
کتی گریفین نوشت: حالا جمهوریخواهان چه زمانی میخواهند دسترسی ترامپ به زرادخانه هستهای را مسدود کنند؟
کریستی تیگن نوشت: ها ها ها ها ... .
تعلیق دائمی ترامپ در توییتر و فیس بوک پس از آن صورت گرفت که طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا هجوم بردند تا از انتخاب رسمی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا جلوگیری کنند.