صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت عدلیه کشور اعلام کرده است که قانون اجراات اداری که در پانزدهم حمل امسال بر اساس فرمان تقنینی در جریده رسمی نشر شده بود، تا 15 سرطان سال جاری نافذ می شود. امان ریاضت، سخنگوی وزارت عدلیه روز 2 جوزا در یک نشست . . .

از آغاز سال جاری میلادی تا کنون ۱۰۸ هزار افغان به خاطر جنگ مجبور شده اند خانه و کاشانه شان را ترک کرده و به دیگر مناطق در داخل کشورشان فرار کنند. شورشیان طالبان حملات شان را در سراسر افغانستان افزایش داده اند و گروه. . .

گزارش تازه گلوبل ویتنس نشان می دهد که داعش در افغانستان استخراج معادن مهم را آغاز کرده است. در تازه ترین گزارش نهاد گلوبل ویتنس یا موسسه جهانی غیر دولتی آمده است که داعش به کمک انجینران پاکستان . . .

مسئولات وزارت ترانسپورت و هوانوردی می گوید قراردادی به ارزش 2.8 میلیون دالر برای ترمیم ملی بس های کشور با هند امضا کرده است. حکمت الله قوانچ، سخنگوی وزارت ترانسپورت روز چهارشنبه 2 جوزا در یک نشست خبری در کابل . . .

دهلیز هوایی افغانستان – ترکیه برای گسترش تجارت و سهولت در انتقال اموال تجارتی بین دو کشور، گشایش یافت. این دهلیز هوایی دیروز سه شنبه، اول جوزا، با حضور مقامات ارشد دولت و سفیر ترکیه در کابل، در یک مراسم در میدان هوایی . . .

گزارشی از یک نهاد ناظر بر دولت آمریکا نشان می دهد که در روند اجرایی شدن استراتژی آمریکا برای افغانستان و کشورهای آسیای جنوبی پیشرفت اندکی به میان آمده است. در این گزارش که وضعیت امنیتی افغانستان در سه ماه نخست سال جاری . . .

موزیم ملی افغانستان با بیش از 70 هزار اثر باستانی از نقاط مختلف و دوره های حاکمان مختلف کشور مکانی است در انزوا و ناآشنا برای شهروندان کشور. در این مکان از نقاشی و سفالگری دوران بوداییان گرفته تا فلزکاری های قرن 20 وجود دارد...

نخستین پروژه دولتی برق آفتابی در کابل که ظرفیت تولید ۳۰ کیلووات برق را دارد، به بهره برداری سپرده شد. امان الله غالب رئیس شرکت برشنا، دیروز در مراسم بهره برداری از این پروژه گفت که تخته های سولر . . .

وزارت دفاع ملی در واکنش به اعلامیه جدید گروه طالبان گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نمی گذارند که این گروه به اهداف خود دست یابد. این وزارت دیروز دوشنبه 31 ثور، با نشر یک اعلامیه مطبوعاتی نوشته است که" نیروهای ...

سیلاب های اخیر در ولسوالی امام صاحب کندز بیش از ۱۰۰۰ خانه را تخریب کرده است. به گفتۀ رئیس شورای ولایتی کندز، بر اثر سرازیر شدن سیلاب های موسمی در قریه جات گُنبد، مجر، ناصریها، مهمندها، زردکمر . . .

وزارت مبارزه با مواد مخدر و دفتر جرایم و مواد مخدر سازمان ملل گزارشی تازه از ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشت و تجارت مواد مخدر منتشر کردند. این گزارش دیروز، دوشنبه ۳۱ ثور منتشر شد. برای تهیه این گزارش با بیش از ۴ هزار دهقان . . .

منابع محلی ولایت قندهار در جنوب کشور از حمله افراد مسلح به کارمندان ماین پاکی پروژه انتقال گاز ترکمنستان از مسیر افغانستان به پاکستان و هند (تاپی) خبر دادند. در این حمله پنج کارمند ماین پاکی پروژه تاپی کشته شدند...

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده که بر اساس قانون انتخابات و محدودیت زمانی امکان کوچک سازی حوزه های انتخاباتی وجود ندارد؛ بنابراین در انتخابات پارلمانی و شورای های ولسوالی، هر ولایت یک حوزه انتخاباتی خواهد بود. . .

اداره ملی مبارزه با حوادث اعلام کرد که بارندگی شدید در چند روز گذشته و جاری شدن سیلاب جان ۷۱ نفر را در سراسر کشور گرفت. به گزارش بی بی سی، محمد اسلم سیاس، معاون این اداره گفت که بیش از یک . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر