صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای در هجدهمین نشست سران این سازمان تعهد کردند که با افغانستان در راستای رسیدن به صلح و ثبات همکاری کنند. بر اساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، در نشست سران سازمان همکاری های . . .

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که در یک رشته عملیات خاص، از یک عراده موتر نوع تریلر، 3500 کیلوگرام مواد انفجاری را کشف کرده است. این ریاست روز یکشنبه 20 جوزا با نشر خبرنامه ای گفته است . . .

استراتیژی ملی صادرات به منظور تقویت رشد اقتصادی، ایجاد شغل از طریق بالا بردن صادرات و افزایش تجارت به بازارهای منطقه اجرایی شد. عبدالله عبدالله رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی روز یکشنبه، 20 جوزا در مراسم اجرایی سازی . . .

حکومت افغانستان در واکنش به اعلام آتش بس سه روزه گروه طالبان در جریان روزهای عید فطر گفت که از هر اقدامی که منجر به کاهش خون ریزی شود، استقبال می کند. گروه طالبان دیروز، شنبه 19 حوت، با نشر بیانیه ای اعلام کردند که سه روز عید...

محمد اشرف غني رئيس جمهور کشور طي حکمي علي احمد عثماني وزير انرژي و آب را از سمتش برکنار کرد و محمد گل خُلمي معين انرژي را به عنوان سرپرست معرفي کرده است...

رئیس جمهور غنی روز پنجشنبه در یک پیام ویدیویی اعلام کرد که در حمایت از فتوای علمای افغانستان، پیشنهاد آنها را برای آتش بس نیز می پذیرد و از روز 27 ماه رمضان تا روز پنجم عید فطر آتش بس با گروه طالبان را اعلام می کند. . .

سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرده است که این سازمان تصمیم دارد که پشتیبانی مالی اش از نیروهای امنیتی افغانستان را تا سال 2024 میلادی ادامه دهد. ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو عصر روز جمعه 18 جوزا در ختم نشست . . .

سیگار یا بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان گزارش تازهای را از وضعیت فساد اداری در افغانستان به درخواست کنگره آمریکا تهیه کرده است. در این گزارش آمده که دولت افغانستان برای مبارزه با فساد استراتژی دارد اما توانایی لازم برای . . .

مقام های دولتی در ولایت ننگرهار تایید کردند که حوالی ساعت هفت صبح روز جمعه؛ پنج فرد مسلح بر مهمان خانه ی یک عضو مجلس نمایندگان حمله کردند. این حمله روز جمعه 18 جوزا در ناحیه چهارم شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار به وقوع پیوست . . .

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان اعلام کرده که بر اساس یافته های یک تحقیق این کمیسیون، در 9 سال گذشته بیش از 23 هزار فرد ملکی در کشور کشته شده است. این کمیسیون دیروز چهارشنبه 16 جوزا، نتایج گزارش تحقیق ملی . . .

سرمنشی سازمان ناتو می گوید که نیروهای افغان، در جلوگیری از رسیدن طالبان به اهداف استراتژیک آنها موفق شده اند .ینس ستولتنبرگ سرمنشی ناتو، این اظهارات را دیروز و دو روز پیش از کنفرانس . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر